Šáchor - suché konce listů



Stránky: 1,  2   
host - 93.10 (?) 
31.5.2007 12:51, zobrazeno: 30723x
Dobrý den,  mám doma šáchor, kterému pořád usychají konečky  listů, i nově vyrašeným stéblům, a nevím si  s tím rady. Slyšela jsem, že má rád vlhko a já mám v místnosti dost suchý vzduch, ale i tak se snažím, aby neměl vyschlou hlínu a občas ho i rosím, je i dost daleko od okna. Děkuji za radu. Iveta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.20 (?), 31.5.2007 13:00
Šáchor může klidně stát ve vodě (nejen zalévat), občas ho mírně přihnojte libovolným hnojivem. Zvlášť oschlá stébla klidně odstřihněte (ponořená do sklenice s vodou  "hlavou vzhůru" brzy vytvoří novou rostlinku).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.10 (?), 4.6.2007 10:03
Děkuji za radu, zkusím ho postavit do té vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 13.6.2007 23:58
Šáchor je nejlepší pěstovat ve starém plastovém kýbli. Každý den mu dát tolik vody, aby v ní doslova stál!  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 25.11.2008 16:28

Nevím co dělám špatně... koupil jsem krásný zelený šáchor... udržoval jsem v podmisce stále vodu (dešťovou)..nikdy nevyschla a stejně mi začal časem žloutnout a pak prosychat... teď je celý zeleno-žluto-hnědý a vyloženě živoří. Nevím proč. Zkoušel jsem i rozmnožit odstřihlou růžicí, ale ta ve vodě shnila... Podařilo se mi jen rozmnožit tak, že jsem vyrýpl část šáchoru a zasadil..ten se ujmul, jakžtakž vyrostl a schne podobně jako ten původní. Pravidelně je i oba rosím..prý je to nenáročná rostlina..nevíte tedy někdo kdě dělám chybu? Můžu poskytnout i fotku jeho žalostného stavu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Binek - (16) - 72.33 (?), 25.11.2008 17:22

Mně také šáchor "odkráčel". Vody měl dost, rosila jsem ho, přesto na něm byly každou chvíli svilušky a schnul, žloutnul, hnědnul, no prostě tato nenáročná kytka se mi nedaří. A to mě štve, protože se mi moc líbí a pokaždé, když ho někde vidím, mám cukání si ho znovu koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.11.2008 19:44

Též mám po letech opět šáchor, dokonce dva. Jeden jsem koupila a druhý namnožila z darovaného listu. A možný problém, který nesouvisí s péčí, vidím v tom, že v současnosti jsou květiny z obchodu méně odolné než dříve (10-20 let nazpět). Takže si dovolím radu: pořiďte si mládě od někoho, komu šáchor doma prosperuje. Protože ten můj koupený měl podobné obtíže. Podařilo se mi ho zachránit přesazením do větší nádoby a denně dolévám vodu. Hnojení pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.64 (?), 20.10.2011 18:22

šáchor-papirus, asi 1m.výška, pěstuji několik let v kýblíkách, navrtaných jako sýto.V létě v rybníku, skoro celé potopené a v zimě na chodbě paneláku, skoro celé potopené ve vekých kýblích.Hnojím jen v zimě tekutým universálním.Když kořeny přerostou tak, že se nevejdou do velkého kýble, rozpůlím je i s kýblíkem sekerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.24 (?), 3.2.2012 18:27

hmmm tak to musí být nádhernej macek závidím, mám stejný problém se žloutnutím, skladuji přes zimu v chladnu do +10st. C, tak mám strach dávat hodně vody... asi chyba že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 3.2.2012 20:25

Je to bažinná rostlina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika