Výroba domácího vína - dotaz



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Dj-honza - (3) - 183.74 (?) 
13.8.2018 13:31
Dobry den, prvni rok zkousim vyrobudomaciho vina z jablek a svestek, na zakvas jsem pouzil kvasinky vinka a posledni vec kterou nevim a nikde na celem internetu ani v navodu pouziti neni uvedena je, jelikoz jsem kvasnou nadobu -50l souddk nemel vysirenou, kolik mam pouzit pyrosyricitanu draselneho ci jineho konzervantu na vysireni tetonadoby? Ani v jeho navodu to neni napsane a bojim se aby se mi to neskazilo pripdbe jakou jinou setrnou obdobu-kyselinu citronovou co sorbovou pouzit a jakou gramaz?Jde mi o to tam nemam jen vylisovanou stavu te mam zhruba 6 l, mam tam 10kg celych svestek svarenych a odstatych, trosku rozmixovabych jablek, par blum a vymackanych celych hroznu vina, tak aby mi to nejak nehnilo, nevim jaky jiny konzervant tam pridat, zatim prvni den bourliveho kvaseni-pres bublatko nekonecne bublin, prozatim tam mam 3kg rozpusteneho cukru a jeste po tech 14 dni bourliveho kvaseni pridam s odstupem 5-7 dnu 2x 2kg cukru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 16.8.2018 22:02

Držím Vám palce, ať se dílo podaří. Každopádně bych radil předzásobit se Ibalginem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paveldergel - (3) - 157.2 (?), 8.11.2015 11:29

dal jsem dalši kvasinky bublalo to slabě asi 2 dny a zase nic vino polosladke počkam ještě tyden a pak ho začnu upijet všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.41 (?), 12.8.2018 7:39
To mám přesně já 14 to bublalo a konec přidal jsem cukr a dva dny slabě a zas nic. Co jsi s tím dělal dal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.156 (?), 12.8.2018 21:38

Dobrý den,

Víno při 15ti stupních kvasit nepřestává, leda zpomaluje kvašení.

když se podíváte na demižon z boku, víří to v něm samo o sobě?

Jestli jo, tak si to žije svým životem a problém bych v tom neviděl,

Bouřlivé kvašení probíhá jen na začátku a pak to už bublat nemusí tak výrazně.

Jestli jsou tam správné suroviny i jejich poměr a jestli zátka správně těsní, tak v tom osobně problém nevidím.

-s-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika