Co se to vytvořilo na hladině?



host - 39.35 (?)
12.12.2016 11:56

Křísovatění vína

Je zapříčiněno mázdrotvornými kvasinkami Candida mycoderma, Hansenula anomala a několika dalšími. Tvoří na povrchu vína blánu a rozkládají alkohol, kyseliny a snižují obsah extraktu. Vyskytují se ve vínech s nižším obsahem alkoholu, které jsou uloženy v neplných sudech. Může se vyskytnout i u vín v lahvích, pokud jsou delší čas postaveny. V počátečním stadiu lze křís snadno odstranit přetočením vína do plného sudu a zasířením. V pokročilém stadiu je náprava vína těžká až nemožná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 119.228 (?), 10.12.2016 8:55, zobrazeno: 4771x

Dobrý den, chtěl jsem stočit rybízové víno do lahví, ale na hladině je něco divného. Napřed jsem si myslel, že jsou to nějaké housenky. Zkusil jsem to nafotit, ale moc mi nešlo. Je to na závadu?

Díky moc

RP


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 12.12.2016 10:21

Dobrý den

Tak to je ale pěkněj plyšák! cool 

Jestli to bude na závadu vůbec netuším. Obecně plísně moc neprospívají, ale všichni se cpeme třeba Hermelínem. Osobně bych to asi nerisknul. Říká se, že např. flíček na marmeládě (domací) má kořínky po celé sklenici a tak neodebírat anobrž vcelku vyhodit. Takže ani stočení by tu asi nepomohlo. Proč to vzniklo Vám, to neporadím, bo jsem se tím zatím nikdy nesetkal.

Ale jako ukázka dobrý. wink

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 12.12.2016 11:56

Křísovatění vína

Je zapříčiněno mázdrotvornými kvasinkami Candida mycoderma, Hansenula anomala a několika dalšími. Tvoří na povrchu vína blánu a rozkládají alkohol, kyseliny a snižují obsah extraktu. Vyskytují se ve vínech s nižším obsahem alkoholu, které jsou uloženy v neplných sudech. Může se vyskytnout i u vín v lahvích, pokud jsou delší čas postaveny. V počátečním stadiu lze křís snadno odstranit přetočením vína do plného sudu a zasířením. V pokročilém stadiu je náprava vína těžká až nemožná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika