Aky typ ula



host - 61.106 (?)
17.11.2011 22:16

Nepoužívám mateří mřížku, vyšší nástavky mají    česna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 135.121 (?), 9.11.2011 18:20, zobrazeno: 20189x

kupil som dva ule cechoslovaky neviem sa rozhodnut na akych uloch budem vcelarit ci zostat pri nich alebo dake nizkonadstavkove poradte.dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 15.11.2011 22:42

V plodišti má být rámek vyšší a pro medník jsou vhodnější nízké  rámky. 

Včelařím v úrodné  pahorkatině 300m.n.m.,  s rámkovou mírou 39x24 a kvalitní včelstva v pohodě zaplní tři i čtyři celonástavky po deseti rámkách, z toho dvacet rámků umí každoročně nově vystavět, plus mají k dispozici polomedníky 12x24 s deseti rámky. Polomedníky můžou být i dva (a víc)  na sobě.  Mezi nástavky nesmí být velká mezera a voskové prostavky po vymetení medu seřezávám, ať nemačkám při jejich zpětném vkládání   lezoucí včely.  V dobrém roce u nás   máme medobraní třikrát, a to v květnu z řepky a spol, pak tmavší v červnu a v polovině července z lípy a medovice. Vyskytly se v minulosti i roky s typickou černou a velmi aromatickou medovicí.

Do včel zasahuji, jen v opravdu nezbytné míře. Včely po generace v dané oblasti chované,  se v tak velkém prostoru s mladými kvalitními matkami nerojí.

Zimuji vzdušně, to jest, že nejspodnější plodiště je celé prázdné. Silná včelstva při dostatku zásob mohou zimovat ve dvou, výjimečně i třech ponechaných nástavcích s plásty, ale nejspodnější mám vždy prázdný.

Včely již v dubnu začínají stavět nové dílo a musí se jim umožnit  stavět nové plásty, jinak kompletně zastaví prázdné spodní plodiště, když se včas do něj rámky nevloží.

 Toť moje zkušenost. 

Hodně záleží v jakých podmínkách se včelařské hospodářství nalézá. V horších a horských poměrech budou stačit dva plodištní nástavky s jedním - dvěma polomedník-em,-ky.

Včelám k přirozenému vývoji vyhovuje užší a vyšší komínový prostor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.55 (?), 16.11.2011 21:14

Chcem sa opýtať, či používate materskú mriežku? Pri tak vysokej zostave stačí včelám letáč, alebo máte očká na jednotlivých nadstavkoch

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.121 (?), 17.11.2011 12:21

aky by bol najvhodnejsi ul na kysuce 500mnm teraz mam tie dva cechoslovaky a rozhodujem sa ake kupit.dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.106 (?), 17.11.2011 22:16

Nepoužívám mateří mřížku, vyšší nástavky mají    česna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.207 (?), 15.11.2012 17:00

Před 20 lety sem měl čechoslováky, ale vyměnil jsem je za 39/24, čechoslovák je sice jenom otrochu užší, ale přece jenom se tam včelstvo tak neroztáhne do šířky. Včelstva mám v 580m v nezateplených nástavkových úlech na teplou stvavbu.  Podstatná je síla včelstva ne zateplení. Ale musí tam mít včely dost místa a 37cm je podle mě málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika