Záhon pro trvalky



host - 248.41 (?)
10.9.2019 12:40

Buxusy bych nesázela, poslední roky je napadá zavíječ zimostrázový a likviduje je (musel byste je často stříkat). Spíš ten brslen, rozchodník a nějakou vyšší travinu (třeba proso Heavy metal), aby tam bylo i něco trošku vyššího.           Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 183.216 (?), 10.9.2019 9:19, zobrazeno: 2431x

Dobrý den všem, založil jsem nový záhon 3x2 do jedné poloviny záhonu jsem vysadil levandulky a ještě mi zbylo místo to je ta druhá polivina záhonu, ale stále mě nenapadá, co bych mohl vysadit kousek od levandule aby to splnilo stejné podmínky a nějak to vypadalo v kombinaci pěkně. 

Původně jsem chtěl vysadit v té druhé půlce dva buxusi a tři hvozdíky barevné, nebo čtyři žlutozelené brsleny, nebo krásné růžové rozchodníky + dvě mochny bílá a žlutá. 

Poradíte mi prosím, co bych měl s toho vysadit? Jsou tu určitě mezi Vámi zkušené a šikovné zahradnice od kterých bych si rád nechal poradit.

Předem mnokrát děkuji všem za doporučení. Hezký den všem. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.41 (?), 10.9.2019 12:40

Buxusy bych nesázela, poslední roky je napadá zavíječ zimostrázový a likviduje je (musel byste je často stříkat). Spíš ten brslen, rozchodník a nějakou vyšší travinu (třeba proso Heavy metal), aby tam bylo i něco trošku vyššího.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.216 (?), 10.9.2019 16:12

Dobrý den paní Lído, díky moc za pomoc. Mohl bych k těk rozchodníkum vysázet travinu dochan? Mám tři dochany tak nevím, zda tam vysázet všechny tři nebo jeden dochan? Díky moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.41 (?), 10.9.2019 22:28

Můžete, ale dochan je nižší (můj udělá v létě trs tak 60cm výšky a 80cm šířky). Bude to mít všechno zhruba stejnou výšku a to nevypadá tak hezky, je hezčí, když je záhon členěný i výškově. To uvedené proso je šedé, korespondovalo by s tou levandulí a přitom je vyšší, dorůstá výšky cca 130cm. Ale každý má jinou představu, záleží na vás.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.216 (?), 11.9.2019 7:21

Zdravím paní Lído, tak jsem nad tím přemýšlel a určitě si koupím to proso.

 Líbí se mi že je šedé a s tou levanduli to opravdu bude vypadat výrazně moc hezky. 

Paní Lído, Vy určitě máte krásně sladěnou zahradu protože se v tom dobře vyznáte a klidně byste mohla i navrhovat zahrady.

Moc děkuji a přeji Vám a také všem hezké slunečné dny. Valda.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika