Záhon pro trvalky



host - 248.41 (?)
10.9.2019 22:28

Můžete, ale dochan je nižší (můj udělá v létě trs tak 60cm výšky a 80cm šířky). Bude to mít všechno zhruba stejnou výšku a to nevypadá tak hezky, je hezčí, když je záhon členěný i výškově. To uvedené proso je šedé, korespondovalo by s tou levandulí a přitom je vyšší, dorůstá výšky cca 130cm. Ale každý má jinou představu, záleží na vás.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 183.216 (?), 10.9.2019 9:19, zobrazeno: 2443x

Dobrý den všem, založil jsem nový záhon 3x2 do jedné poloviny záhonu jsem vysadil levandulky a ještě mi zbylo místo to je ta druhá polivina záhonu, ale stále mě nenapadá, co bych mohl vysadit kousek od levandule aby to splnilo stejné podmínky a nějak to vypadalo v kombinaci pěkně. 

Původně jsem chtěl vysadit v té druhé půlce dva buxusi a tři hvozdíky barevné, nebo čtyři žlutozelené brsleny, nebo krásné růžové rozchodníky + dvě mochny bílá a žlutá. 

Poradíte mi prosím, co bych měl s toho vysadit? Jsou tu určitě mezi Vámi zkušené a šikovné zahradnice od kterých bych si rád nechal poradit.

Předem mnokrát děkuji všem za doporučení. Hezký den všem. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.41 (?), 10.9.2019 12:40

Buxusy bych nesázela, poslední roky je napadá zavíječ zimostrázový a likviduje je (musel byste je často stříkat). Spíš ten brslen, rozchodník a nějakou vyšší travinu (třeba proso Heavy metal), aby tam bylo i něco trošku vyššího.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.216 (?), 10.9.2019 16:12

Dobrý den paní Lído, díky moc za pomoc. Mohl bych k těk rozchodníkum vysázet travinu dochan? Mám tři dochany tak nevím, zda tam vysázet všechny tři nebo jeden dochan? Díky moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.41 (?), 10.9.2019 22:28

Můžete, ale dochan je nižší (můj udělá v létě trs tak 60cm výšky a 80cm šířky). Bude to mít všechno zhruba stejnou výšku a to nevypadá tak hezky, je hezčí, když je záhon členěný i výškově. To uvedené proso je šedé, korespondovalo by s tou levandulí a přitom je vyšší, dorůstá výšky cca 130cm. Ale každý má jinou představu, záleží na vás.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.216 (?), 11.9.2019 7:21

Zdravím paní Lído, tak jsem nad tím přemýšlel a určitě si koupím to proso.

 Líbí se mi že je šedé a s tou levanduli to opravdu bude vypadat výrazně moc hezky. 

Paní Lído, Vy určitě máte krásně sladěnou zahradu protože se v tom dobře vyznáte a klidně byste mohla i navrhovat zahrady.

Moc děkuji a přeji Vám a také všem hezké slunečné dny. Valda.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika