vysev levandule



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?)
2.4.2009 9:00

Já se setím levandule nemám dobrou zkušenost, z koupeného balíčku mi nevzešlo nic. Nakonec jsem si koupila levanduli už vyrostlou v květináči a zasadila ji na zahradu. Roste krásně.

Levandule se docela na záhoně rozrůstá, jestli máte někoho známého, kdo ji má, třeba vám oddenek odkopne.

Letose se mi vůbec zatím nedaří s výsevem bylinek. Skoro nic mi na okně na chodbě nevzešlo, v březnu bylo moc chladno. A když jsem dala truhlík s vysetými bylinkami do pokoje do tepla, začaly se vytahovat nitkovité výhonky, protože měly málo světla. A ty pak uhynuly, protože byly moc slabé. Takže mě teď čeká nové setí už přímo do záhonu. Škoda, doufala jsem že vysetím doma získám předstih a do záhonu budu už sázet vzrostlé bylinky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

ladaalb - (38) - 22.102 (?), 28.3.2009 16:10, zobrazeno: 27672x

dobrý den, koupila jsem si semínka levandule.

na obalu bylo uvedeno že vysevat se ma v březnu. tak jsem to vysela. mam to na okně. nevím za jak dlouho vyklíči a chtěla bych se zeptat zda jste to už někdo zkoušel. jinde jsem se totiž dočetla že už odrostlé zázeničky se maji sazet na zahradu v březnu a tak si říkam jak to udělam když v březnu jsem teprve u semínek.

Za jak dlouho asi vyklíči.

Jak dlouhe sázeničky maji byt abych je mohla dat už na zahradu.

děkuji za každý postřeh

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.3.2009 22:34

Dobrý večer, děláte to dobře.Taky jsem si před třemi roky vypěstovala levanduli ze semínek.Jak dlouho klíčí to si už nepamatuji, ale až vzejdou a utvoří první pravé lístky, přepikýrujte (přesaďte) je po jedné třeba do kelímků od jogurtu a ven je vyneste až po zmrzlých, pokud nemáte pařeniště.Nejprve do stínu a pomalu je zvykejte na přímé sluneční záření.Pokud máte chuť, tak rostlinky můžete vynášet už dřív, ale na noc raději zas domů.V kelímku můžou zůstat, pokud pořádně neprokoření zeminu a ven vysazovat stačí v půlce září, samozřejmě můžete i dřív.Rostlinka potřebuje čas aby do doby než přijdou mrazy v zemi řádně zakořenila.Nezapomeňte po vysazení na záhon zalévat.pokud to za vás neudělá dešť.Přeji hodně radosti z rostlinek a hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 2.4.2009 9:00

Já se setím levandule nemám dobrou zkušenost, z koupeného balíčku mi nevzešlo nic. Nakonec jsem si koupila levanduli už vyrostlou v květináči a zasadila ji na zahradu. Roste krásně.

Levandule se docela na záhoně rozrůstá, jestli máte někoho známého, kdo ji má, třeba vám oddenek odkopne.

Letose se mi vůbec zatím nedaří s výsevem bylinek. Skoro nic mi na okně na chodbě nevzešlo, v březnu bylo moc chladno. A když jsem dala truhlík s vysetými bylinkami do pokoje do tepla, začaly se vytahovat nitkovité výhonky, protože měly málo světla. A ty pak uhynuly, protože byly moc slabé. Takže mě teď čeká nové setí už přímo do záhonu. Škoda, doufala jsem že vysetím doma získám předstih a do záhonu budu už sázet vzrostlé bylinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.4.2009 10:36

Levandule klíčí 3 až 4 týdny. Misku se semínky je dobré zakrýt kouskem fólie a zeminu udržovat stále vlhkou.  Je to ale strašná piplačka.  Lepší je množení hřížením, nebo dělením trsů. Levandule se dá i řízkovat z jednoletých výhonů, ale nikdy jsem to nezkoušela. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika