Voskovka



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
17.8.2009 22:22

Voskovky je třeba zazimovat - potřebují přes zimu chladno asi 10 až 15 °C a jen malinko zalévat. Na jaře je dát do místnosti s pokojovou teplotou a přihnojit. S tím hnojením se to ale nesmí přehánět, protože potom voskovka nekvete. Já hnojím 1 x za měsíc a úplně to stačí. Mám jí kousek od okna, neměla by být na příliš prudkém slunci.  A zalévám pouze dešťovkou, protože voskovky nesnáší tvrdou vodu.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 48.24 (?), 26.2.2008 14:02

Dobrý den, píšete tady o plísni na listech - mne trápí plíseň na povrchu hlíny/substrátu. Už dvakrát jsem voskovku přesadila (během 2 let), pokaždé pořádně osprchovala a umyla, dala do nového květináče a přesto, po cca 2 dnech se objevil bilý povlak po celém povrchu. :-( Co dělám špatně? Zalévám tak 1x týdně, každý květináč je na jném místě a přesto je v obou plíseň... Předem moc děkuji za jakoukoliv radu. Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 26.2.2008 16:27

A vadí jim ta plíseň?

Možná pořád mají moc vody. A le doporučuji vyzkoušet symbiotické půdní houby  - buď Polyversum anebo Supresivit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 29.2.2008 8:33
Děkuji za radu. Ted musím zjistit, co jsou to ty půdní houby a co s nimi. :-) Voskovku samotnou ta plíseň nenapadá, ale je pravda že voskovka nekvete... Tak budu méně zalévat a dám ji na slunečné místo. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.163 (?), 12.8.2008 23:02

Já mám voskovku od roku 1971,nejdřív byla v kruhu na okně a krásně kvetla.Potom byla asi 1O let rozpletená na květinové stěně a bez hlíny v hydroponickém roztoku / to bylo tehdy velmi modní/,byla krásně zelená a veliké listy, ale nekvetla.. teď jí mám opět namotanou na drátu a krásně kvete.Je to pořád ta stejná rostlina vlastně už babka mezi kytkami na okně, stejně jako´já. Zatím se nám daří oběma dobře. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.113 (?), 17.8.2009 18:59

Dobrý den, mohl bych se připojit do diskuse, díky. Já mám voskovku ve dvou kusech. Ani jedna mi nikdy nekvetla. Zkusil jsem ji namnožit, povedlo se dal jsem ji potom mamce a tetě. Oběma když byly voskovky starší tak jim nádherně kvetly. Jenom mě ne a ne. čím to může být? zkusil jsem voskovky přemístit ale nekvetou ani jedna. Mezi lidmi jsem slyšel, že když majitel je těžce nemocný tak prý to rostliny poznají. Může to být pravda? Když byly moje děti malé, tak u dětského lékaře v čekárně byly moc pěkné rostliny. Zeptal jsem se sestřičky a ta mi sdělila, že když skončí a zavře ambulanci tak se s květinami baví. a vypráví jim. prý to květinám moc pomáhá. Já po několika letech jsem to zkusil taky, ale vyprávění pomáhá    pouze ibiškům, moc pěkně mi kvetou, ale voskovky opět nic. Můžete mi prosím někdo z pěstitelů odpovědět? moc děkuji-Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.8.2009 22:22

Voskovky je třeba zazimovat - potřebují přes zimu chladno asi 10 až 15 °C a jen malinko zalévat. Na jaře je dát do místnosti s pokojovou teplotou a přihnojit. S tím hnojením se to ale nesmí přehánět, protože potom voskovka nekvete. Já hnojím 1 x za měsíc a úplně to stačí. Mám jí kousek od okna, neměla by být na příliš prudkém slunci.  A zalévám pouze dešťovkou, protože voskovky nesnáší tvrdou vodu.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 18.8.2009 0:15

Jak to tak čtu, tak se divím, že ta moje žije a kvete. Mám ji od roku 1974, z řízku. Květináč cca 14cm, má původní zem, hnojená nikdy nebyla.Zalévaná je, když vyschne odstátou vodou z vodovodu. Mám s ní opletený (původně epyfitní) kmen vedle dveří na balkon. Kvete, i když namotaná do kruhu na parapetu okna kvetla víc...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.8.2009 9:21

Mám tu stejnou zkušenost.Měla jsem ji kdysi v paneláku, tam zimovat nebylo kde stála roky na okně na západ a kvetla nádherně.Teď mám voskovku asi 4 roky, má místo na okně na SV a taky kvete.Nehnojím jen zalévám, když si vzpomenu.Známá ji má dokonce na okně kam praží slunko celý den, sice listy nejsou krásně zelené, ale jaksi vybledlé a i přes to je obalená květy.Asi chce hodně světla, částečně i slunce a mírnou zálivku.Moc přeji ať vám rozkvete.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 18.8.2009 19:13

Jsem na tom podobně jako pí Lída či Micuko. Mám voskovku v původní zemině kolem 30 roků, zalévám skutečně nárazově-je umístěna nahoře na skříňce v kuchyni orientované na jih v paneláku téměř u stropu-klidně i 1x za měsíc, protože se mi nechce nikdy lézt nahoru. Přežívá a dokonce kvete i s občasným zalitím a ve většinou vyšší teplotě a hlavně i dost suchém vzduchu. Nikdy jsem ji nehnojila, vypadá to, že vlastně roste a kvete "z lásky" ke mně. :-)))  M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.141 (?), 13.9.2009 0:11

Jsem letitý pěstitel voskovky. Květináč postačí malý, hnojení jednou za uherský rok. Roste bez problémů v bytě, bez období klidu. Jediná podmínka na kvetení je ta, že na rostlinu musí svítit slunce. Pak kvete několikrát za rok. Stopky po odkvetlých květech se neodstraňují, neboť na nich opět vyrostou květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika