Vistárie - přemístění, přesazení



host - 245.37 (?)
15.6.2008 21:42

Dobrý den,

vistárii jsme přesazovali na jaře před třemi roky. Náš soused ji nechtěl na svém plotu. Kvetla jen u něj, na jeho straně. Bídák. Začali jsme kopat a byla to jáma jako po granátu. Některé kořeny jsme přesekali, některé ze zoufalství vytahovali jako dědek řepu. Chudinku vistárku jsme odvezli ke kamarádům. Zasadili ji a ona roste a kvete jako divá. Vistárie je liána a takové má i kořeny. Směle do toho a nic se nebojte. Naše vykopaná vistárie se nedala a na jiném místě z kořenů vyrazila vstříc slunci. Dělám pro ní pergolu a už se těším až pokvete. Přeji i vám hodně krásných chvil pod rozkvetlou vistárií.Dejte si do vyhledávání slovo vistárie a najdete jistě hodně rad, které vám pomohou. Milena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 121.31 (?), 15.6.2008 18:12, zobrazeno: 18270x

Máme asi 3 roky vistárii, je 0.5 m vysoká, olistěná - ale zatím nekvetla. Má dost nevhodné místo. Potřebujeme ji přemístit-přesadit na prostor, kde je více slunce. Prosím o radu, kdy je vhodná doba. Ještě bych měla dotaz, zda se na podzim zkracují větvičky /jako např. u rybízu/.

Děkuji B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.51 (?), 15.6.2008 18:36

Po třech letech jenom 0,5 m, nezdá se Vám to trochu málo Ivane Pavloviči?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.31 (?), 15.6.2008 21:39

Je od Vás milé, že jste přispěl..., ona pamatuje ty 3 roky, ale my ji máme pouze krátce.Vypadala nejdříve, že ani nezakoření, ale nakonec se uchytla a olistila asi půl metru nad zemí, zbytek nad tím /asi 1 m/ je suchý... Takže opravdu díky za užitečnou radu :-))    B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.37 (?), 15.6.2008 21:42

Dobrý den,

vistárii jsme přesazovali na jaře před třemi roky. Náš soused ji nechtěl na svém plotu. Kvetla jen u něj, na jeho straně. Bídák. Začali jsme kopat a byla to jáma jako po granátu. Některé kořeny jsme přesekali, některé ze zoufalství vytahovali jako dědek řepu. Chudinku vistárku jsme odvezli ke kamarádům. Zasadili ji a ona roste a kvete jako divá. Vistárie je liána a takové má i kořeny. Směle do toho a nic se nebojte. Naše vykopaná vistárie se nedala a na jiném místě z kořenů vyrazila vstříc slunci. Dělám pro ní pergolu a už se těším až pokvete. Přeji i vám hodně krásných chvil pod rozkvetlou vistárií.Dejte si do vyhledávání slovo vistárie a najdete jistě hodně rad, které vám pomohou. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.31 (?), 18.6.2008 20:40

Paní Mileno,  díky za slova povzbuzení Bet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.18 (?), 7.7.2008 17:14

Prosím o radu, co mám dělat s vistárií kterou už mám asi 7 rokem a ještě nekvetla.Slyšela jsem, že jsou dva druhy, a že jeden z nich nekvete.Tak nevím, jestli nemám zrovna ten druhý druh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Malenka - (3) - 180.234 (?), 26.8.2008 18:25

Nebojte se, ona pokvete. Mě vykvetla až asi po 10 letech, ale o to více. Jinak dokáže narůt 15 - 20 metrů. Někdy mi v zimě namrznou konce výhonů. Ty pak odstřihnu a jede se dál. Trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.200 (?), 18.9.2008 18:34
Prosím, mám dotaz. O vistáriích toho lze najít hodně, ale můj dotaz je trochu specifický. Moc bych vistárii chtěla, ale na svůj pozemek se budu stěhovat až za několik let. Můžu zatím pěstovat vistárii s oporou ve velkém květináči? Třeba ho celý i zapustím do země. Nebo je lepší varianta zasadit na přechodném bydlišti a pak vykopat a zasadit znova? Děkuji za odpověď Bára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika