Vistárie - drátěný plot



host - 243.20 (?)
7.7.2009 8:54
Za pár let budou dřevnaté stonky vistárie jako palec silné a patřičně těžké - drátěný plot bez problémů zničí. Rozhodně použijte nějakou silnou oporu - dřevěné trámy nebo kovové či zděné sloupky. Chcete-li ji roztáhnout do plochy, použijte mezi sloupky pevnou treláž.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 151.211 (?), 6.7.2009 23:00, zobrazeno: 8949x

Dobrý den všem, jako zahradník začátečník jsem vysadila vístárii před rokem ke klasickému drátěnému plotu.Tento rok roste jako divá, ale po přečtení všech příspěvků mám strach, že mi plot za pár let zničí.Mám ji tedy přesadit k nějaké pevnějsí opoře?Moc děkuji za odpověď.Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 70.100 (?), 7.7.2009 6:34

Vistárie není hrachor. Je to dlouhověká dřevnatá liána. Podle toho se zařiďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.20 (?), 7.7.2009 8:54
Za pár let budou dřevnaté stonky vistárie jako palec silné a patřičně těžké - drátěný plot bez problémů zničí. Rozhodně použijte nějakou silnou oporu - dřevěné trámy nebo kovové či zděné sloupky. Chcete-li ji roztáhnout do plochy, použijte mezi sloupky pevnou treláž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.92 (?), 10.7.2009 15:12

Mám Wistarii vysazenou u okapové roury a hromosvodu na rohu domu, je stará asi 7let, krásně kvete, avšak šplhá se už na střechu a mám strach, aby nepoškodila krytinu a také netlačila na roh domu. Je už silná v průměru asi 5cm. Asi to nebyl chytrý nápad, ale líbí se mi, jak šplhá po fasádě domu a květy zní nádherně visí a zdobí celou stěnu. Myslíte si, že má obava je opodstatněná, nebo takovou sílu liána nemá? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.86 (?), 11.7.2009 21:57

Mám Wistárii už také asi sedm let a ještě nekvetla.Koupila jsem řůžovou a modrou.Poraďte co mám dělat?Zalévám a přihnojuji roste jako blázen ale nekvete. Děkuji Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.74 (?), 22.7.2009 13:30

Dobrý den, také mám třetím rokem vysázenou Wistárii u okapové rourory na jižní straně s tím, že mi manžel udělá ze střešních latí vodítko pod rýnou na východní stranu na dvůr, kde jsem měla představu, že se budu s rostlinou těšit. Nestalo se tak, konstrukce není hotova. Wistárie se tedy dál vine kolem roury až po střechu a zatím nekvete. Četla jsem, že se musí prostříhávat třeba jako víno, že kvete na dvouletém dřevě, ale to bude na rouře velmi obtížné.  Nedávno jsem ji viděla na pergole ve vysílání Ptáka loskutáka, opravdová nádhera. Ale toho se asi nedočkám. Můžete mi poradit, jak ji pěstujete? Děkuji. Věra Lundová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika