Vistarie



host - 87.17 (?)
25.4.2007 15:43
Dobrý den,
poradíte někdo, jaký je roční přírustek přísně seřezávané vistárie? Potřeboval bych ji vyhnat tak do tří metrů a nechat ji větvit až od této výšky, abych na to ale nemusel čekat celý život :-)
Díky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host, 11.10.2004 12:36, zobrazeno: 33605x
Zdravím, dostala jsem od kamarádky semínka vistarie a chci se zeptat, kdy se mají vysadit, kam a jak se o ni starat. Ráda bych jednou měla krásnou vzrostlou rostlinu.
Díky Petra
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 12.10.2004 12:32
Vistarie ze semena bujně rostou, ale kvetou až za mnoho let i za 20, možná i nikdy, nedrží barvu matečné rostliny ani vlastnosti, roubovaná nebo očkovaná zaručeně pokvete za 2-3 roky, a tak snadno nevymrzne jako semenáč,ale zkuste štěstí možná že zrovna vaše pokvete brzy.,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 5.11.2004 23:13
Pokud chcete čekat 8-10 let a nebo také déle pěstujte tuto krásnou popínavku ze semene. Pokud chcete aby Vám kvetla tak do 5 let kupte si roubovanou rostlinu.Z vlastní zkušenosti doporučuji nakupovat pouze u spolehlivého zahradníka,žádné akce v supermarketech protože se Vám může stát, že se květů nedočkáte vůbec. Málokde se uvádí, že je třeba výhony dosti silně řezat,kvete totiž na starším dřevě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 8.11.2004 12:41
Dobrý den,
můžete, prosím, poradit, kdy je nejlepší doba pro stříhání wistárie? Může ještě teď nebo mám počkat na jaro?
Taky bych se ráda zeptala, zda je možné vzrostlou wistárii přesadit. Je na dost nevhodném místě a nemá žádnou oporu. Myslíte, že stěhování přežije?
Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 10.5.2005 0:48
5.11. jsem tady radil, a nyní moje wistarie po 6 letech kvete !!Sestříhal jsem ji asi moc,protože jsem nechal 3-4 pupeny,ale ze všech jsou květy.Další dvě rostliny (mladší)omrzly a pomalu se vzpamatovávají-uvidíme jak dopadnou. Nenechte se odradit,opravdu se musí čekat dosti dlouho,než vykvetou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host, 15.5.2005 9:39
čím je nejlepší vistarii zalévat?
(vim že vodou - ale s čím)
díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.11 (?), 28.4.2006 15:44
Prosím o radu jak správně řezat Vistárii. Je roubovaná, mám ji teprve dva roky, ale roste celkem bujně a dokonce hned další rok po výsadbě kvetla.. Protože se bojím, abych jí neodborným řezem neuškodila, raději jsem jí vůbec neseřízla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.120 (?), 27.8.2006 11:51
vistarii snad rezem poskodit ani nejde. Pokud chcete, aby kvetla uplne cela, je dobre ji nejlepe brzy na jare (v momente, kdy zacnou rust pupeny; strih na podzim zpusobuje vetsi omrznuti) opravdu drsne seriznout - tj. vsechny dlouhe vyhony, ktere nerostou pro vas spravnym smerem, kvetove vyhony pripadne mirne zkratit, ostatni dlouhe vyhony (rostouci spravne) take zkratit. Naprosta vetsina vetvi, ktere za rok vyrostly, musi pryc.

Rostlina je to natolik bujna, ze neni treba prilis uzkoprse dodrzovat zasady spravneho rezu (na 3-5 ocek je pro ni ale idealni) a staci ji proste usmernovat tam, kam chcete, aby rostla. Pokud neprovedete v nekterem roce rez, kvetenstvi bude vyrazne mene a budou mensi (cca. desetina kvetu).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.17 (?), 25.4.2007 15:43
Dobrý den,
poradíte někdo, jaký je roční přírustek přísně seřezávané vistárie? Potřeboval bych ji vyhnat tak do tří metrů a nechat ji větvit až od této výšky, abych na to ale nemusel čekat celý život :-)
Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.35 (?), 26.4.2007 10:33
Mám zkušenosti že schopna mít roční přírustky 1-2metry možná i víc.V době bujného růstu mám vyskoušené že za den naroste i 10cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika