Vajgelie



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?)
1.6.2018 20:37

Díky, tak asi jen zkušenost paní Lídy je vyjímečná. Ale i u ní zřejmě šlo o to, že po razantním zásahu králíků následující rok nekvetla, až ten následující. Po odkvětu v červnu, no a já už nemám ani jediný květ, všechno je letos nějak dřív, což jsem tady četla i o úrodě ovocných stromů, mám to taky tak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.6.2018 13:52

Tak teď jsem všude vyčetla, že stříhat po odkvětu, čili červen - srpen. Někde píší o třetinu, někde o polovinu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 1.6.2018 20:37

Díky, tak asi jen zkušenost paní Lídy je vyjímečná. Ale i u ní zřejmě šlo o to, že po razantním zásahu králíků následující rok nekvetla, až ten následující. Po odkvětu v červnu, no a já už nemám ani jediný květ, všechno je letos nějak dřív, což jsem tady četla i o úrodě ovocných stromů, mám to taky tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.181 (?), 1.6.2018 21:07

Pokud vajgélii ostříháte hned teď, tak se připravíte o druhé kvetení -bývá v srpnu - ne tak bohatě jako zjara, ale kvete.

Jinak mám čtyři - tu nižší pestrolistou s růž.květy (nana Variegata), nižší červenolistou s růžovými květy (Victoria), nízkou zelenolistou s růžovými květy (Piccolo) a vyšší zelenolistou s červenými květy (Red Prince).    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 2.6.2018 0:03

Tak to je vlastně kompromis, po odkvětu, ale ne až na jaře. To vypadá docela logicky. Střihnu tedy až po druhém kvetení. Ty vaše jsem si jednotlivě vyhledala, jsou všechny nádherné. I to, že jsou různě vysoké, je zajímavé. Dobrá inspirace, děkuji. Weigela florida 'VICTORIA' - tak jsem taky našla tu svoji, teda jestli jsem to poznala.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.181 (?), 2.6.2018 10:48

Nevím, jestli je to ona, je jich móóře odrůd. Připadá mi, že Victoria má červenější a drobnější listy (i celkově je drobnější). Přiložená fotka je z netu, svoji focenou nemám.          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 31.5.2018 8:18

Mám podobný problém jen ve větší míře. Tipuju že (u mne) je to nevhodný kultivar - klon - typ velmi citlivý na mráz. Sousedi má jeden kolkvitzii a druhý vajgelii tmavě červenou. Obě by "teoreticky" měly být choulostivější. U obou není vidět větve, jak jsou obalené květem. Moje je jak vypelichané koště. Opakovaně, vždy když jen trochu víc mrzne. Letos to víc bylo víc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 31.5.2018 11:04

Dobrý den, hosta jí určitě nevadí. Já vajgelie po odkvětu dost razantně stříhám (tedy ty u kterých to je třeba a udržuji je v určité velikosti). Pokud je ostříhám na podzim či na jaře, tak nekvetou. A ty "šlahouny", jak já tomu říkám, ty se objevují také jen u některých kultivarů. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 31.5.2018 15:43

Já jí taky dost střihám a výsledek je letos vidět. Ještě mi nikdy neoschla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.184 (?), 1.6.2018 22:25

Já mám jednu nana variegata. Mám s ní trošku jiný problém. Mám ji na zahradě už 3 roky a pořád roste jako půdopokryvná. Zvedne se někdy sama, nebo ji mám pomoci ostříháním? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.181 (?), 1.6.2018 23:09

U té své moc ležící větvičky zkracuji, aby se necouraly v blátě po zemi, ale W.nana Variegata prostě neroste vzpřímeně, dělá keř zhruba jako "polokouli". Že by se mi ale plazila, to ne. Je fakt, že u ní někdy vystřihnu staré pruty a ona vyrazí nové (ale jak svisle, tak šikmo).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika