Trvalky pro včely, čmeláky...



Berbucha - (11) - 32.37 (?)
5.7.2018 19:49

Děkuju za tento příspěvek. O lichořeřišnici se snažím už poněkolikáté a pokaždé to dopadne tak, jak píšete. Už jsem si říkala, že je to mnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 139.104 (?), 5.7.2018 17:28

Díky za další inspirace! Víte, když se podívám k sousedům a vidím, že jeden má jen krátce posečený trávník, druhej sbírá velkolistý hortenzie a další sází jen konifery, tak mi to přijde docela smutný, a proto se snažím hmyzáky podporovat sázením medonostných rostlin. Mimochodem včera jsem pozorovala 3 druhy čmeláků u nás v zahradě. Afrikány jsem také chtěla letos,  ale koupila jsem semínka v zimě a asi přemrzla... Ještě mě napadla lichořeřišnice- plánuju, že ji příští rok nechat pnout po kubíkové nádrži na vodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.7.2018 18:10

Lichořeřišnici... tu sadím už poněkolikátý rok do truhlíku před domem... a pokaždé mi ji něco sežeresad Chutná tuším všem. Momentálně to byli dřepčíci. Jdu zalít truhlík a koukám... kde sakra ty rostlinky jsou?!?surprise Zbylo z nich torzo dírkované- doslova to byla krajka. No tak zase nicangrycheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Berbucha - (11) - 32.37 (?), 5.7.2018 19:49

Děkuju za tento příspěvek. O lichořeřišnici se snažím už poněkolikáté a pokaždé to dopadne tak, jak píšete. Už jsem si říkala, že je to mnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 16.7.2018 10:01

Tak se mi letos podařilo zamotýlovat zahradu a na Komuli to žije. Sednu si vedle s tím, že si budu číst a stejně koukám jen na to hmyzí hemžení.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.220 (?), 16.7.2018 19:16

Hezké fotky! Tak tyto motýli na zahradě nemám.. U nás je nejvíce bělásků..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 16.7.2018 20:06

Je to otakárek ovocný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 17.7.2018 10:14

Motýli se trochu polepšilismiley ale nejvíc jich není na komulích, ale na echinaceách. S těma oťasema je to ale u nás letos dost bída. Jo, sem tam nějaký proletí, ale bývalo jich mnohem víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.7.2018 20:15

Moje komule je také málo navštěvovaná hmyzem. Největším trhákem pro hmyz je u mě fenykl. Tam to tak hučí, že se bojím přiblížit. Dříve tam byly i housenky otákárků (fenyklových), ale vosy je asi zlikvidovaly. Dneska jsem tam viděl jednu přežranou rosničku. Tolik hmyzu najednou je škoda neochutnat.

Rosnička na fenyklu
Rosnička na fenyklu
Planý fenykl
Planý fenykl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 17.7.2018 20:59

Já jsem dnes na komuli konečně vyfotila neukázněné Paví oko, ale fenykl si vyseju příští rok, snad se nějaký otakárek objeví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 18.7.2018 11:02

Fenykl mám ráda bulvový, takže ten mám každoročně, ale ani mne nenapadlo, že bych mohla někam upíchnout ten normálníwink Musím se polepšit, letos už to asi nestihnu, tak příští rok!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika