Stínomilné hrnkové květiny, odolnost do -5°C



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
3.2.2017 13:39

Aha, to je tedy chyba u mě. Chtěl jsem nějak popsat velikost, moje Akuba je samozřejmě řízkovanec.

Mě se Brsleny na slunci zčervenali a nerostli, až když je přistínila borovice, tak se rozjeli. Byly to ale klasické Emerald´n Gold. Další výsadbu mám už z Blondy a ty mě odpolední slunce snášejí dobře. Vše má kapkovou závlahu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 30.1.2017 7:52

Kamélie (mrazuvzdorné), které se u nás dají sehnat, vydrží některé i - 20 stupňů bez problémů. Někdy se jen ale musí zakrývat kvůli květům. Bývá ale problém s vysokými teplotami v létě. V zahraničí už mají kultivary, které zvládají i to. Kamélie ale za pár let doroste několika metrů. Akuba mě udělala metr za dva roky z malého semenáče.

Osobně si myslím, že by byly vhodnější nějaké stálezelené brsleny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.155 (?), 2.2.2017 13:48

Aukuba se nemnoží semeny ale řízkováním protože semenáč je pouze zelený a daleko vzrůstnější.Tak jako všechno co je ze semene je daleko vzrůstnější až gigantické oproti řízkování z kultivarů... Můžete zasadit jadérko z dvoumetrového zákrsku a vyroste vám 10 m vysoký strom... Aukubu i ostatní dřeviny v květináčích přece stačí každý rok zaštípnout aby byly krásně košaté a nízké, nikdo nepěstuje jeden klacek do výšky...

Brslenů je několik vhodných druhů, ale potřebují slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.2.2017 19:00

Nikdo tady ale netvrdí, že množí Akubu semeny. Snažíme se poradit tazateli rostliny s přirozenou výškou do 50 cm.

Mě se na slunci Brsleny silně neosvědčili a musel jsem je přesadit do polostínu a tam prosperují v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.250 (?), 3.2.2017 11:00

Tady ale fakt beny píšete, že jste vypěstoval něco ze semenáče, nikoli z řízkovance, to musím také souhlasit, že to je rozdíl.A brsleny preferují sunečné polohy, ty pestrolisté brsleny když nemají slunce, tak se nevybarví a jsou zelené.Jistě, že na slunci se musí zvolit dostatečná zálivka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 3.2.2017 11:22

Nepíšete, kolik je tam v létě, ale celoroční chlad a méně světla v prostředí vydrží i barvínky, břečťany, zimolezy (L. pileata, L. japonica), nižší stálezelené skalníky. Potíž nebývá zas tak často s růstem, ale s napadením škůdci, zejména sviluškou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.2.2017 13:39

Aha, to je tedy chyba u mě. Chtěl jsem nějak popsat velikost, moje Akuba je samozřejmě řízkovanec.

Mě se Brsleny na slunci zčervenali a nerostli, až když je přistínila borovice, tak se rozjeli. Byly to ale klasické Emerald´n Gold. Další výsadbu mám už z Blondy a ty mě odpolední slunce snášejí dobře. Vše má kapkovou závlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.250 (?), 3.2.2017 13:45

To jste zahradník od Boha, když máte za 2 roky "Akubu" metrovou, to já nedokážu ani za 5 let.Mám holt Aukubu, ale ta vaše "akuba"je něco jiného, když se i jinak jmenuje...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.2.2017 13:57

Dík za upozornění (pletu to pořád).

Metr má i s květináčem..., dostává dobrý vitamíny. Už k ní mám sestřičku (v zahradnictví ale neznali jméno) a statečně ji dohání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 3.2.2017 14:18

Napadá mě Ruscus a Aspidistra.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika