Skudci na pokojových rostlinách



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.109 (?) 
15.12.2023 22:32

U toho Fast M píší použití na zahradě, v bytě a skleníku, také ho doma občas použiji. Je ale fakt, že tak na jednu, dvě kytky a většinou pak odejdu aspoň na chvíli z místnosti - pro jistotu, jedovatý je také, jako každá chemie. Ale Mospilanem bych doma nestříkala, ještě tak kytku vynesenou dočasně na balkon...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 227.221 (?), 15.12.2023 22:28
Pri sanium systéme by to nemusel byť teoreticky problém..požíva sa aj na papriku s ochrannou lehotou 3 dní a účinkom tuším 60 dní... ale rozumiem Vam opatrnosť je prvoradá..a dobré by bolo minimálne do uschnutia postreku nechať rastliny mimo obývaných izieb..prípadne aj dlhšie ak je možnosť...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.178 (?), 16.12.2023 13:46

Moc děkuji za vaše rady.

Už jsem se chystal do obchodu a vrátil jsem se k diskuzi a koukám kolik reakcí se mi urodilo. Ale teď nemám tušení, jakou cestu zvolit. Rostliny jsou vesměs v obývaných obytných prostorách. Prosím poraďte.

Děkuji Pepa Mech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6518) - 9.142 (?), 16.12.2023 16:45

Připravte roztok Mospilanu a rostliny s tím zalejte. Je to systemický přípravek. Když to nebudete jíst, nebezpečí pro okolí je mizivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 16.12.2023 17:02

P.Walter Vám poradil mj.osprchováníenlightened, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6518) - 9.142 (?), 16.12.2023 17:36

Sprchováním rostlinám neuškodí, ale ani mšicím. Sprchoval jsem a dělal různé více či méně neúčinné kejkle. Mospilan zálivkou je jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 2.164 (?), 16.12.2023 21:09

Milý, zlatý, nerozhodný. Vyhoďte ty kytky z okna na mráz a budete mít klid. Když si koupíte rajče, papriku, okurku, jablka, nedejbóže tropické ovoce, tak stoprocentně byly ošetřeny acetamipridem nebo deltametrinem, ale i jinými přípravky, a to mnohokrát. Postřkejte kytky deltametrinem nebo acetamipridem. Nebo zalejte, ale jen acetamipridem. Deltametrin se nijak do rostliny nevstřebává. Třeba acetamiprid má ochrannou lhůtu v některé zelenině jen 3 dny. Postříkejte, zalejte, vyvětrejte a neřešte nesmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 17.12.2023 6:37

Sprcha proudová ze stavitelné hlavice mšice bez problému z rostlin odstraní, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1785) - 168.103 (?), 17.12.2023 7:18

Dělám to tak, že rostlinu položím ve vaně nebo sprch. koutu do vodorovné polohy a tak osprchuji proudovou sprchou celou rostlinu, vrchní i spodní strany listů, i stonek nebo kmínek. Aby se mi nevysypala hlína z květníku, překryji vrch květináče lepenkovým papírem. Papír připevním velkou skobou z drátu do země. Souhlasím s p. KUKYm, že to není trvalé řešení, ale pro rostlinu je to okamžitá pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1785) - 168.103 (?), 17.12.2023 7:28

Mimo jiné jsem takto nedávno okamžitě řešil stav, kdy asi měsíc po přemístění plodícího citroníku z vekovního prostoru do prostoru k zimování jsem zjistil, že je celý napadený sviluškou chmelovou. Bude-li potřeba, zásah sprchou budu opakovat. Ošetření insekticidem pro mě nepřipadá v úvahu, protože na rostlině si nejvíce cením slupky citronů neošetřených postřikem, kterou strouháme do pečiva. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika