Růže asi zplaněla



host - 82.2 (?)
18.8.2010 8:25

Tahle chloroza bude spíš nedostatkem železa nebo hořčíku, protože postihuje více mladé listy než staré (u dusíku je tomu naopak). ělezem i hořčíkem lze nyní hnojit bez obav z vymrznutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

rosalinda - (18) - 218.253 (?), 18.8.2010 0:51, zobrazeno: 10597x

Dobrý večer, prosím o radu.  Vloni jsem zasadila tři růže, letos začaly kvést, ale jedna po odkvětu asi zplaněla. Mám ji ostříhat, nebo snad vykopat a vyhodit? Nemám zkušenosti, jsem začátečník. Děkuji za rady.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 18.8.2010 1:17

Pokud vám u keřové růže vyrostly kromě normálních i plané výhony (světlejší larva, drobný list, slabší), odhrňte v tom místě trochu zem a odstřihněte je co možná nejblíž místu vzniku. Růže se očkují na podnož, která někdy začne prorůstat - rozhodně to není důvod k ostříhání nebo k likvidaci celého keře.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 18.8.2010 7:51

Není možné, že by Vám zničeho nic zplaněla růže  Jak píše Lída, může vyrůst jeden, či pár planých výhonů. Tato Vaše růže mi připadá, že jí chybí nějaké živiny. Zkuste přihnojit, v tuto dobu už bude asi lepší nějaké ze speciálních podzimních hnojiv. Mě to připadne na málo dusíku, ale tím už teď růži nehnojte, mohla by vymrznout. V čem je máte vysazené? Ve své zemině nebo jste i něco přidávala, kupovaný substrát, kompost, rašelinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.2 (?), 18.8.2010 8:25

Tahle chloroza bude spíš nedostatkem železa nebo hořčíku, protože postihuje více mladé listy než staré (u dusíku je tomu naopak). ělezem i hořčíkem lze nyní hnojit bez obav z vymrznutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.101 (?), 18.8.2010 20:19

jestli růžička zplaněla, tak byla při řezu zastřižena příliš nízko, ale i pláně je hezké

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.8 (?), 18.8.2010 20:44

Někde jsem četla/možná na této diskuzi/ že list plané růže se skládá ze sedmi lístečků a list roubované rostliny z pěti. Letos se mi to potvrdilo, vymrzla mi popínavá růže a mám teď sedmilístkový keřík.Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 18.8.2010 23:01

Moc děkuji za všechny příspěvky. Všechny tři růžičky jsem sázela ve stejnou dobu, zalévala i hnojila stejně, tak mi bylo mi divné, že by ostatní kvetly a jedna ne. Tak jsem na vaši radu odhrnula zem u kořene a zjistila, že jsem ji opravdu uřízla moc nízko. Takže roub uschnul a roste jen podnož. Ale jak píšete, že i tak je keřík hezký, tak ho nechám, ať si roste. Teď jsem šla ještě spočítat ty lístečky a všechny tři mají lístků pět. Takže počkám, třeba se z toho ještě něco vyklube.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.51 (?), 18.8.2010 23:46
Ano, Pávův šípek, na který se růže očkují, má sedm lístečků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 19.8.2010 19:01

Co myslíte tím, že zplaněla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika