Rostliny výrazně potlačující plevele



host - 143.17 (?)
26.3.2012 20:34

Aha, děkuju, tu mi vůbec doma nemáme... tedy ani mamky, ani babičky, tak jsem si na ni ani nevzpoměla. Ale vím, kde roste zplaněláyes Díky za tip. Ráďa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.3.2012 23:17, zobrazeno: 9024x

Zdravím, můžete se podělit se svýma zkušenostma, které trvalky, popřípadě letničky, se dobře vysemeňují, či rozrůstají tak, že vytlačí plevel? Potřebovala bych je slunnou stráň. Moje nejlepší zkušenost je z kontryhelem - dobře se vysemeňuje (ale už ho mám všude hodně) šantou a také s denivkama - ty zase trsy vyplní veškeré volné místo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 25.3.2012 23:36

Mateřídouška dělá dobrý kryt na slunci a nádherně voní, dobře se rozrůstá také zběhovec, polštářové floxy, sasanka lesní (je chráněná, ale v zahradách se pěstuje), vrbina penízková. Pěkná je waldsteinia, ale ta chce spíš polostín.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.30 (?), 26.3.2012 9:52

Žlutá hluchavka (pitulník) - dobře se rozrůstá, stříbřité listy zdobí i mimo dobu kvetení. Nebo lesní jahodník. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.17 (?), 26.3.2012 20:34

Aha, děkuju, tu mi vůbec doma nemáme... tedy ani mamky, ani babičky, tak jsem si na ni ani nevzpoměla. Ale vím, kde roste zplaněláyes Díky za tip. Ráďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.3.2012 20:40

Mateřídouška by se mi líbila, ale myslíte Lído, že to s plevely vybojuje? Floxy jsou hustější, ty by mohly... asi vyzkouším zasadit od všeho a uvidím jak jim to půjdewink Představovala jsem si kytky s většímy listy třeba... ale ty zase nesnesou ten úpalno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 27.3.2012 10:52

Mateřídoušku mám na takovém suchém rohu zahrádky na úpalu. Jediné, co pod ní roste, jsou puškinie, které jsem tam úmyslně dala. Kvetou brzy zjara a prorostou přes ni. Plevel pod ní není. Jinak - než kupovat drahé sazenice (Starkl je měl 3ks/120,-) je jednodušší koupit sáček semínek a vysít. Množí se i samovýsevem...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 27.3.2012 13:16

Mateřídoušku používám s úspěchem úplně stejně. Podobné poměry jako mateřídouška vydrží a také rožec Biebersteinův (a také pod ním nic neroste). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.221 (?), 5.4.2013 7:55

Dobrý den, ten kontryhel je planá rostlina nebo se koupí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 5.4.2013 8:13

Oboje, ale do zahrady se více hodí vyšlechtěný. Většinou je k sehnání kontryhel měkký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.66 (?), 26.4.2013 21:29

Jako rostlina potlačující plevel se mi osvědčila bergenie tučnolisá proti bršlici, ze zahraniční literatury se doporučuje vysoký aksamitník Tagetes minuta, žel u nás se asi nedá sehnat.  Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika