Proč vadne a schne levandule?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
21.3.2019 21:54

Nebudu vytvářet nové téma, přidám to semsmiley Loňské léto, bylo sice na srážky o malinko lepší než předloňské... ale se to nastřádalo a půdní vlhkost... není. V jednom místě mám levandule na svahu, je to navážka, trocha hlíny a pod tím čistý šutr (je to bývalé říční koryto) Dneska to tam čistím, vyhrabuju, sice levandule stříhávám až o něco později, ale když už to tam kolem mám všechno, tak už ať jsou v cajku i levandulewink Jdu je setříhnout a zjistila jsem, že není cofrown Tedy krom suchých květůindecisionLoňský přírůstek je nulový, takže je stříhnu trochu i do mínusublush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.102 (?), 9.6.2018 22:25
Levanduľa - u nás v teple sa jej darí (foto). Určite miluje slnko a asi má radšej skôr sucho, ale na druhej strane som nepozoroval, že by jej vlhká pôda prekážala. Pod tou vrstvou kamienkov je priepustná fólia a po výdatnom daždi sa potom vlhkosť pôdy pod ňou drží dosť dlho. Ale zrejme každá lokalita má svoje špecifiká. V tej našej levanduľa prekvitá (a nádherne vonia) po celý rok - v podstate bez starostlivosti. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.251 (?), 7.7.2018 23:19
Levandulu sme mali nasadenú v betónových tvarniciach a zospodu nám ju likvidovali larvy chrustov. Vo voľnej pôde sú kvety ok, ale v tvarniciach sme mali aj 50 pandrav pod jednou rastlinou. Musela som všetko vybrať a vymeniť zeminu. A myslím že na jar nás to bude čakať znova... najprv som nevedela, čo s levandulami je, boli take nijaké zvädnuté, začali schnut. Nakoniec tomu dopomohla náhoda, jednu nám vyhrabal opakovane bazant a až tak som prišla na to čo je pod ňou. Ak nič nepomôže skúste jednu vybrať a pozrieť korene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 21.3.2019 21:54

Nebudu vytvářet nové téma, přidám to semsmiley Loňské léto, bylo sice na srážky o malinko lepší než předloňské... ale se to nastřádalo a půdní vlhkost... není. V jednom místě mám levandule na svahu, je to navážka, trocha hlíny a pod tím čistý šutr (je to bývalé říční koryto) Dneska to tam čistím, vyhrabuju, sice levandule stříhávám až o něco později, ale když už to tam kolem mám všechno, tak už ať jsou v cajku i levandulewink Jdu je setříhnout a zjistila jsem, že není cofrown Tedy krom suchých květůindecisionLoňský přírůstek je nulový, takže je stříhnu trochu i do mínusublush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika