Osázení trvalkového záhonu na osluněném místě, aby byl ozdobný, co nejdéle



host - 105.107 (?)
29.7.2013 19:34

Zkuste bergénie - jsou zelené celý rok, hezky kvetou, snesou i sucho slunce. EM

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 208.21 (?), 29.7.2013 19:05, zobrazeno: 36956x

Plánujeme vysázet záhon dlouhý 4,5 m a šíroky 2 m, místo je skoro celý den na slunci. Ze západní strany k němu přiléhá pás s kanadskými borůvkami, které by měli dorůst prý max. 1,5 m. Nejraději bychom použili nějaké trvalky, stálezelené keře, které jsou ozdobné, popř. kvetou, co nejdéle. Mohli byste poradit začátečníkům, jaké a jak k sobě vysadit. Ty vyšší zřejmě před borůvky a dále řady snižovat? Mám k dispozici 4 ks Gailardia Burgunder - Kokardy (70 cm) - ty asi nechat u sebe, že? Rudbeckia Fulgida (70 cm) a Coreopsis grdfl. Sunfire - Krásnoočko (40 cm), Kokarda Aristata (35 cm) - postačí po 1 ks, nebo mám přikoupit?. Po ks - Hemerocallis Stella de Oro (40 cm) a Autumn Red (70 cm?) ty spíš někam ke kraji?, Pivoňka (60 cm), Oman mečovitý (40 cm), Srdcovku - ta bohužel už nyní moc ozdobná není. Chtěli bychom přikoupit ještě nějaké květiny, které by k těmto šly, přemýšlíme např. o nějakém Pryšci - Euphorbia, Santolině, Kopretině, nějaké travině.dále bychom chtěli požádat o radu nebo tip :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.107 (?), 29.7.2013 19:34

Zkuste bergénie - jsou zelené celý rok, hezky kvetou, snesou i sucho slunce. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.21 (?), 29.7.2013 19:39

Děkuji, ano už jednu máme u skalky, takže určitě nebude poslední :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 29.7.2013 20:52

Dobrý večer, tady je můj trvalkový záhon, který Vám pokvete po celý rok na jaře cibuloviny, po kterých zasadím letničky.Určitě poznáte květiny co jsou vysázené všechny co jste vyjmenovala tam jsou jen oman tam není.Pak naproti je záhon vesměs s travinama.

Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Ozdobný záhon
Ozdobný záhon
Ozdobný záhon
Ozdobný záhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.21 (?), 29.7.2013 22:18

Ano to je krása, úplná pohádka :-). Asi to takto nevypadá hned a zahrádku si opečováváte roky. My teprve začínáme a sbíráme inspiraci. Ohledně záhonu, nevím si moc rady, jak daleko rostliny vysazovat od sebe a vedle sebe - asi lépe vybírat druhy s přibližně stejnou výškou? Kolik jich dát k sobě stejného druhu? Co třeba s těmi vyššími Kokardami, mám 4 vysázené asi 40 cm od sebe a nevypadá to moc dobře, tak se nějak klátí, potřebovali by asi opřít o nějakou další trvalku, aby to vypadalo dobře, rozrostou se ještě a zaplní to místo mezi sebou? A co s těmi, které mají krátkou vegetační dobu... místo po nich je holé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 30.7.2013 11:51

Dobrý den, paní Marie to má opravdu krásné! Určitě je lepší sázet víc kusů od jednoho druhu k sobě, aby květiny víc vynikly. Sázejí se do sponu, vzdálenost podle toho, jak moc se rozrůstají. Stejně budete časem dosazovat, nebo naopak rozsazovat. Zahradničení je takový pokus - omyl - náprava.,..Na slunci můžete mít spoustu krásných rostlin či keříků. Nádherné jsou kvetoucí ořechoplodce v kombinací s perovskií, phloxy, různé druhy denivek (mají různé výšky i čas kvetení), levandule. Pokud máte borůvky jako "zadní"řadu, určitě by bylo dobře postupovat od nejvyšších k nejnižším rostlinám. Já osobně mám raději spíš přírodnější " buš", sama se snažím o anglický typ zahrady, mám to štěstí, že zahrada je ve stráni, dá se tedy hodně vymýšlet a kombinovat. Zrovna jeden ze záhonů se mi letos moc nelíbí, protože hodně rostlinek přes zimu zmizelo a tak také vymýšlím co dál. Je to hodně i o penězích a možnostech, ale pokud máte někoho, kdo Vám sazeničky daruje, je to fajn. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.21 (?), 30.7.2013 20:18

Ano, snažím se v knihách a na internetu najít nějaké informace o tom, jak se které rostliny rozrůstají, kdy kvetou, jaké mají nároky a pak vymyslet plán osázení. Bohužel také zjišťuji, jak je zahradničení drahý koníček, rostlinky nakupuji, později bych se chtěla naučit je množit. Zjistila jsem, že pro tento záhon mám připraveny květiny v žluto červených tónech, mezi ně nějakou bílou a růžovou.. tuto kombinaci jsem na začátku úplně nezamýšlela, ale proč ne, budu ve výběru podobných barev pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 30.7.2013 21:58

Já jen dodám, že Marcela to napsala tak jak bych to napsala i já, máte pravdu, že je to drahý koníček, ale který není, ale potom jak vidíte tu krásu kolem tak si řeknete, že to stojí za to.Trvalky rychle rostou za nějaký rok to bude krása a určitě se kytičky naučíte množit jak dělením tak semínky, či řízkováním.Přeji Vám ať se daří.Marcelko děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.5 (?), 8.8.2013 21:11

Dobrý den, ráda bych se zeptala paní Marie, co je to za bíle kvetoucí kytičku na prostřední fotce úplně vlevo? Dík Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 8.8.2013 22:11

Zdravím, tak to je Juka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika