Primule - jak na ně?



host - 135.187 (?)
11.2.2016 21:17

Dobrý den,

já nemám ani tak problém primule potom vysadit na zahradu, ale spíše je v únoru a březnu sehnat, hlavně, když jsem nemocná a nikam nejedu kolem květinářství. Napadlo mne, jestli lze vůbec nějak rychlit primule v domácích podmínkách? Třeba jako prý pažitku - vyrýt v zimě ze zahrady a přes postupné otužování donést domů. 

Předem děkuji za tip. Smířím se s tím občasným kupováním, jen jsem si říkala, jestli už to nějaký "zahradní experimentátor" nezkoušel nějak doma sám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 54.2 (?), 21.3.2016 0:10

Máme doma leta leckde po zahradě klasické plané petrklíče žluté a pleťové barvy. Kolem nich do trávníku sázím ty kupované barevné ve snaze, aby se květy obou opylily, ale výsledky moc nejdou, poněvadž kvetení se mnohdy vzájemně mine. Rád bych, aby vzniknuvší semenáčky měly odolnost planých a trochi živější barvy šlechtěných. No nedaří se zatím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.187 (?), 11.2.2016 21:17

Dobrý den,

já nemám ani tak problém primule potom vysadit na zahradu, ale spíše je v únoru a březnu sehnat, hlavně, když jsem nemocná a nikam nejedu kolem květinářství. Napadlo mne, jestli lze vůbec nějak rychlit primule v domácích podmínkách? Třeba jako prý pažitku - vyrýt v zimě ze zahrady a přes postupné otužování donést domů. 

Předem děkuji za tip. Smířím se s tím občasným kupováním, jen jsem si říkala, jestli už to nějaký "zahradní experimentátor" nezkoušel nějak doma sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.14 (?), 12.4.2017 23:20
Byla jsem na tom úplně stejně jako Vy. Takže jsem zariskovala a koupené primulky v únoru zasadila do truhlíku a dala jej ven na okno (východní až jihovýchodní). Většina okolí mi říkala, že pomrznou..., ale dělám to tak již třetím rokem s jakýmkoliv druhem (velkokvěté nebo s vyšší lodyhou) a kvetou krásně několik měsíců i když mrzlo. Když do truhlíku potřebuji přesadit muškáty, primule dám do záhonu. Některé dle polohy... bohužel nepřežijí, jiné ano. Lenča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika