Přežije hortensie zimu?



Stránky: 1,  2   
host - 204.131 (?) 
18.9.2007 15:55, zobrazeno: 14798x
Dobrý den všem. Koupila jsem si hortensii velkokvětou a chtěla bych si jí dát na záhon. Někde píšou, že zimu přežije, někde že ne. Tak nevim. Když ji přikryju větvičkama a kořeny mulčovací kůrou, případně jí obalím textilií přežije to? Bude vysazená na JZ. Díky za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 192.35 (?), 18.9.2007 17:14
Měla jsem stejný problém jako vy, ale zeptala jsem se paní, která hortenzii pěstuje již několik let (a to na horách). Na zimu ji zakrývá chvojím. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 18.9.2007 20:42
Záleží na odrůdě, některé hortenzie přežívají dobře, jiné jsou choulostivé. Pokud nechcete riskovat, raději ji přezimujte někde v nevytápěné místnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.8 (?), 18.9.2007 20:56
Asi vás zklamu, ale vaše hortenzie zimu jen tak nepřekoná. Jde o pozdní výsadbu. Aby jí spolehlivě přežila musíte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.195 (?), 25.9.2007 17:26
Již několit let úspěšně pěstuji hortenzie... letos se mi však vyskytl problém s níž si nevím rady. Moje hortenzie se "zbláznily" a mají obří květy cca 25 - 30 cm v průměru, což je nádhera , ale... co s nimi na zimu? Každý rok stříhám květy až na jaře aby neomrzly vršky, ale letos se bojím, že květy se pod tíhou květů ohnou a rostlina se rozláme... co by jste radili? Ostříhat a napřesrok být bez květů, nebo riskovat, zničení rostliny? Případně nějak ochránit? Díky za každý názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.9 (?), 6.4.2008 19:50

Jelikož je váš problém už z minulého roku, doufám, že to nakonec vaše hortenzie přečkala ve zdraví. Napadlo mě jedno - máte v zahradě nějaký listnatý strom - kromě ořechu je téměř jedno jaký - pak bych spadené listí doporučila nahrnout k rostlině navysoko tak aby kupa listí obří květy podpírala, pokud je nechcete stříhat, nebo ostříhat a zahrnout a přikrýt navrch jemně chvojím a máte vyhráno. Na jaře pak jen musíte dávat pozor až ji odbalíte aby se ještě hodně neochladilo a nové pupeny které v takovém listovém kabátku se určite nalijou vam nepomrzly apod. Přeju hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.67 (?), 17.3.2008 17:17

Mám na zahradě 2 hortensie už asi 20 let a nic s ní nedělám, jenom ji vždycky na zimu ostříhám. Je v předzahrádce před domem, nic jí nestíní a daří se jí báječně.

Mám jiný problém. Dnes jsem koupil hortensii, je +5 a bojím se jí dát na balkon. Prý tyhle krnkované, i když jsou ven kovní, nejsou tak odolné. Víte o tom něco???  Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.140 (?), 17.3.2008 17:25

Dobrý den, já pěstuju asi 4 roky v květináči a jakmile začnou na podzim mrazíky schovávám do sklepa. Raději bych to neriskoval, abyste o ni nepřišel. Nebo když už tak schovat aspoň na noc - jsou ještě hlášeny mrazy a hrnkované nejsou opravdu tak odolné.   Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.26 (?), 4.4.2008 12:53

Dobrý den, před dvěma lety jsem si koupila hrnkovou hortenzii v OBI, dala jsem ji do země k zídce plotu, takže na ni skoro nejde slunce. V zimě ji nijak nezakrývám, a přesto už přežila bez úhony dvě zimy (pravda je, že obě mírné). Chce hodně zalívat (dešťovkou) a moc nestíhat, když už, tak v předjaří po mrazech. Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 4.4.2008 20:43

Mám stejnou zkušenost jako Šárka, mám 3-letou,2-letou a vloni jsem sázela poslední (zatím).Nezakkrývám jen počkám až naraší a pokud jsou některé větvičky poškozené mrazem odstřihnu je.Všechny jsou kupované hrnkové, ale pro změnu v Baumaxu.Pokud budou některou další zimu hlášeny extrémní mrazy určitě budu zakrývat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika