Kdy začít s přesazováním trvalek?



host - 176.18 (?)
3.3.2011 21:29

Jedině použít vyhledávač, na Lbulbs uvádějí jako pozdnější Lady Kate, Emma Klehm (růžové) a Madame Gaudichau (tm.rudá). Ale určitě jich je víc.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 2.3.2011 13:26

Paní Lído, dívala jsem se teď na výsadbu pivoněk, píšou,že pivoňka dřevitá se má sadit hlouběji a pivoňka bylinná zas mělce.O té japonské jste mi napsala, že je dřevitá, jmenuje se PRIMEVERE, ta druhá se jmenuje Sarah BErnhardt, myslíte si, že to bude bylinná nebo je to taky dřevitá, nevím,jak hluboko je nasadit, nechci udělat nějakou chybu.Děkuji, Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 2.3.2011 16:13

Paní Marie, tak se omlouvám, že je Sarah Bernhard bylinná jsem věděla, ale obvykle jako "japonské" bývají uváděny dřevité pinoňky - ta Primavere od p.Basíka má sice ten třepenitý tvar květu, ale je to také bylinná pivoňka P.lactiflora. Ale nemusí vás to mrzet, je pěkná a ty dřevité jsou všeobecně první roky dost choulostivé a málokdy vydrží. Pokud přežijí prvních pát let, pak už rostou dobře, ale zatím kamarádkám nepřežily víc než 2roky. Já dřevitou nezkoušela, mám bylinné malinovou Amabilis a bílou Festiva Maxima, včera mi přišla růžová Koningin Wilhelmina, tak se také těším. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 2.3.2011 19:46

To nevadí, stejně jsem je objednávala s tím, že jsou bylinné, hlavně,ať se příjmou a daří se jim a krásně kvetou, to si přeji.Byla jsem dnes hrábnout do země na zahradě, ale je to zmrzlé, jen povrch je rozmrzlý, tak ještě sázení ven nebude.Chtěla by ty pivoňky nasadit do mulčovací folie a na to kůru, ve folii bych nechala větší otvory pro pivoňky, myslím,že nemají rády kyselou zem, kůru by nedávala blízko nich.Mohla by to tak provézt?Četla jsem teď příspěvek od paní Marie, taky má trvalky zasázené v mulčovací folii a na tom kůru, snad by to nemělo těm pivoňkám vadit.Děkuji Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 2.3.2011 21:02

Půdní reakce by měla být mírně kyselá až neutrální (pH 5-7), zem hlinitopísčitá, při výsadbě přidat kompost, listovku a rašelinu. Tolik literatura. Já je mám zasazené v běžné, spíš písčité zemi a vždy na podzim jim přihodím kompost. Hlavně nesmějí být zasazené hluboko, spíš těsně pod povrchem, jinak nekvetou.

Na záhonech s kytkami textilii nemám, protože mezi většími trvalkami mám menší, polštářové a cibuloviny a vše dohromady postupně kvete a odkvétá, ještě přidávám mezi i letničky a mezi kytkami pak nevzniká volný prostor. Na záhonech, co mám keře, trávy, trvalky a cibuloviny jsem zpočátku měla geotextilii a mulč.kůru, ale asi po dvou letech jsem ji dala pryč, protože se vše začalo pěkně rozrůstat a nebyla už potřeba, spíš už kytky omezovala (třeba při přesazování a vysemeňování cibulovin). Navíc, když jsem ji sundávala, jsem zjistila, že některé keře mají kořínky úplně až na povrchu pod textilií. Teď už ji nemám nikde, rostliny se většinou témeř dotýkají a tu trochu plevele vždycky vypleju.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 3.3.2011 9:13

To je nádherná pivoňka! Znáte název?Když jsme na podzim přidávali zeminu na zahradě, dala jsem taký čtverec asi 50cm mulčovací folie, který mi zbyl, do rožku na zahradě, špatně se mi tam dostává na pletí a tam mám v úmyslu nasadit jednu pivoňku, možná,že obě, ale tu druhou už bez folie, vyzkoušela by, které se bude víc dařit.Slunce tam svítí skoro po celý den.Ještě musím najít místo pro Horténzií, kterou jsem si vloni sama vypěstovala z řízku, nejdřív jsem myslela, že tam dam tu Horténzií, ale myslím, že ta může mít víc přistínění než pivoňka nebo to tak není?Než ta zem rozmrzne, tak můžu ještě uvažovat kde co dám.Jinde taky nebudu davat textili na trvalky, mám zahrádku malou a hodně toho objednaného na nasazení, musím využit každé místečko, třeba pak mezi i letničky.  Děkuji za informace! Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 3.3.2011 9:43

Ano, hortenzie (obvyklá- kvetoucí do kulata - H.macrophylla) potřebuje spíš polostín, víc slunce snese h.latnatá (květenství do podobného tvaru, jako má šeřík). Pivoňky vyžadují slunce. Ta pivoňka na fotce je moje Amabilis, ta "malinová"). Velký výběr pivoněk má letos Lukonbulbs, má ji tam také. Ještě se zahrádkářům okolo mne celkem líbila h.latnatá Pinky Winky (na fotce), myslím, že ji tam p.Basík měl také (je jí ještě podobná Vanilla Fraise, ale má hutší květenství a to se vahou ohýbá dolů - měl ji Starkl). Zdraví Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 3.3.2011 15:30

Dámy poraďte pivoňku, která kvete později a déle, prosím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 3.3.2011 21:29

Jedině použít vyhledávač, na Lbulbs uvádějí jako pozdnější Lady Kate, Emma Klehm (růžové) a Madame Gaudichau (tm.rudá). Ale určitě jich je víc.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika