Přesazení hortenzie



host - 24.150 (?)
19.6.2018 16:45

Měla jsem narozky a dostala jsem hortenzii v květináči.Máme i zahrádu, ale já vůbec nemám zkušenosti s pěstováním květin.Nevím co s ní mám dělat.Je krásná a chtěla bych, aby vydržela buď v květináči, nebo zasazená na zahradě, může mi někdo poradit laicky, já těm odborným článkům moc nerozumím a nemám ani moc časuse zabývat rostlinama.Moc Děkuji za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 24.150 (?), 19.6.2018 16:45

Měla jsem narozky a dostala jsem hortenzii v květináči.Máme i zahrádu, ale já vůbec nemám zkušenosti s pěstováním květin.Nevím co s ní mám dělat.Je krásná a chtěla bych, aby vydržela buď v květináči, nebo zasazená na zahradě, může mi někdo poradit laicky, já těm odborným článkům moc nerozumím a nemám ani moc časuse zabývat rostlinama.Moc Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 20.6.2018 10:32

Dobrý den, hortenzii můžete buď nechat v květináči nebo jí přesadit to zahrady (doporučuji ji čase případně přesadit do květináče většího) má ráda kyselou půdu, takže rašelinu. Má ráda světlé místo, ale ne celodenní slunce.Čili polostín, klidně i stín, kde nakvétá pomaleji. Potřebuje pravidelnou zálivku, vlhčí půdu, ale ne přemokřenou, občas přihnojit. Není náročná na pěstování. Mám hortenzie jak v zahradě, tak celoročně v květináčích. Jsou krásné, dlouho kvetou a u některých kultivarů se i zabarvují listy. To je asi tak zjednodušeně všechno. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.164 (?), 8.10.2019 18:05

Ráda bych ještě v říjnu chtěla stihnout úpravu stávajícího koutu v zahradě. Něco z okrasných trav přesadit, koupit trvalky a cibulky jarních květin. Na cibulky je ideální období. Ale co trvalky? Konkr. se mi jedná o kokardu, hortenzii velkolistou, šalvěj a svíčkovec. Myslíte, že by to mohly zvládnout takhle pozdě?

Děkuju za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 9.10.2019 19:21

Nepíšete kde to máte, ale u nás na Hané to po momentálním děšťu v následujícím týdňu pude-zem je vláčná jak perník po vyzrátí, měkká jako máslíčko, které se včas vydělalo z ledničky-no prostě jedna báseňwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.164 (?), 9.10.2019 21:05

Kousek od Brna, taky tu pěkně pršelo. Díky za reakci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika