Přesazení hortenzie



host - 186.164 (?)
9.10.2019 21:05

Kousek od Brna, taky tu pěkně pršelo. Díky za reakci!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 24.150 (?), 19.6.2018 16:45

Měla jsem narozky a dostala jsem hortenzii v květináči.Máme i zahrádu, ale já vůbec nemám zkušenosti s pěstováním květin.Nevím co s ní mám dělat.Je krásná a chtěla bych, aby vydržela buď v květináči, nebo zasazená na zahradě, může mi někdo poradit laicky, já těm odborným článkům moc nerozumím a nemám ani moc časuse zabývat rostlinama.Moc Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 20.6.2018 10:32

Dobrý den, hortenzii můžete buď nechat v květináči nebo jí přesadit to zahrady (doporučuji ji čase případně přesadit do květináče většího) má ráda kyselou půdu, takže rašelinu. Má ráda světlé místo, ale ne celodenní slunce.Čili polostín, klidně i stín, kde nakvétá pomaleji. Potřebuje pravidelnou zálivku, vlhčí půdu, ale ne přemokřenou, občas přihnojit. Není náročná na pěstování. Mám hortenzie jak v zahradě, tak celoročně v květináčích. Jsou krásné, dlouho kvetou a u některých kultivarů se i zabarvují listy. To je asi tak zjednodušeně všechno. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.164 (?), 8.10.2019 18:05

Ráda bych ještě v říjnu chtěla stihnout úpravu stávajícího koutu v zahradě. Něco z okrasných trav přesadit, koupit trvalky a cibulky jarních květin. Na cibulky je ideální období. Ale co trvalky? Konkr. se mi jedná o kokardu, hortenzii velkolistou, šalvěj a svíčkovec. Myslíte, že by to mohly zvládnout takhle pozdě?

Děkuju za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 9.10.2019 19:21

Nepíšete kde to máte, ale u nás na Hané to po momentálním děšťu v následujícím týdňu pude-zem je vláčná jak perník po vyzrátí, měkká jako máslíčko, které se včas vydělalo z ledničky-no prostě jedna báseňwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.164 (?), 9.10.2019 21:05

Kousek od Brna, taky tu pěkně pršelo. Díky za reakci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika