Poradí mi prosím někdo, co je toto za kytičku?



hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?)
15.9.2011 13:08

Semínko k vám mohlo zaletět, je ho pěstuji již několik let -je to letnička -když píchlavá kouličk uschne /po odkvetlém květu/ vysypou se z ní semínka.

Květina je to nádherná každý mi ji obdivuje


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 49.111 (?), 15.9.2011 11:57, zobrazeno: 5023x

Dobrý den, tato květinka mi vyrostla na záhonku na počátku léta, má pěkné bílé zvony(roury) a po odkvětu kulaté pichlavé plody, zelené... nevím kde se vzala a také jestli není třeba jedovatá, mám malé děti, tak abych je ochránila, děkuji za odpověď, Iveta

neznámá
neznámá
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.2 (?), 15.9.2011 12:24

Dobrý den, to je durman. Plody děsně píchají, a když se vysemení, příští rok vám na místě vyrostou desítky malých durmánků... Je jedovatý!

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.111 (?), 15.9.2011 12:45

Děkuji za odpověď... jen nevím, kde se mi tedy na té zahradě vzal, nemám jej ani doma... a ještě něco není na Durman malý???je cca 40-50cm velký.A ještě něco, jak s ním zacházet na zimu?Zatím mi ještě kvete... Děkuji, I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 15.9.2011 12:58

Těžko říci, kde se u Vás taj zčistajasna vzal. Možná bylo semínko mezi slunečnicovými semeny... krmíte ptáčky? Jistě to není náš domácí durman obecný(?) - Datura stramolinum. Možná to bude durman metelový - Datura metel anebo durman neškodný - Datura inoxia - uvažuji podle tvaru listů, jejich chlupatosti a zabarvení. Jak psal již výše kolegyně přispěvatelka Clea, jistě je jedovatý, nedoporučuje se ho požívat. Je jednoletý, proto zimu nejspíše nepřežije. Příští rok ho můžete pěstovat ze semínek, pokud Vám letos nějaká vytvoří.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.111 (?), 15.9.2011 13:08

Tak to jsem již"doma",ano pane Josefe, krmíme ptáčky slunečn.semínky:-))tak to bude ono... a semínka asi budou, mám plno plodů... jen je asi nevysadím, nebo jen doma, kvůli dětem, letos jsem je "uchránila",ale když je jedovatý... jinak moc oběma děkuji, konečně vím, co celé léto pěstuji:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 15.9.2011 13:08

Semínko k vám mohlo zaletět, je ho pěstuji již několik let -je to letnička -když píchlavá kouličk uschne /po odkvetlém květu/ vysypou se z ní semínka.

Květina je to nádherná každý mi ji obdivuje


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.111 (?), 15.9.2011 13:11

Ano takovou přesně ji mám:-)A také každý obdivuje jak je krásná, takže příště jen do květináče nebo doma... děkuji:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika