Pivoňky



host - 127.232 (?)
17.5.2010 20:52

se semeny pivonek je to běh na dlouhou trat... pred peti lety jsem si nasbiral semena botanickych pivonek na skalach v bulharsku - zasel jsem je hned v srpnu (cca 50ks) a dalsi jaro cekal co vzejde  - nic... osadil jsem zahon bylinkami a napresrok se objevily mezi nimi i semenacky pivonek  (prelezely dve zimy), vyklicily temer vsechny... po trech letech pestovani maji stale jeden jediny list, rok od roku vetsi (momentalne asi 20cm)...tek se treba na duchod dockam kvetu... :))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.4.2010 21:14, zobrazeno: 31416x

Dostal jsem mnoho semen pivoněk, které jsem dnes vysel-znám jen matku od daných semen, nicméně bych chtel poprosit nekoho, kdo se v tom vyzna, kdy zacinaji klicit a jak se maji semena spravne osetrovat, aby zdarne vyklicila... dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.232 (?), 17.5.2010 20:52

se semeny pivonek je to běh na dlouhou trat... pred peti lety jsem si nasbiral semena botanickych pivonek na skalach v bulharsku - zasel jsem je hned v srpnu (cca 50ks) a dalsi jaro cekal co vzejde  - nic... osadil jsem zahon bylinkami a napresrok se objevily mezi nimi i semenacky pivonek  (prelezely dve zimy), vyklicily temer vsechny... po trech letech pestovani maji stale jeden jediny list, rok od roku vetsi (momentalne asi 20cm)...tek se treba na duchod dockam kvetu... :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.66 (?), 31.8.2011 14:22

Prosím Vás kedy je najlepšie zasadiť pivonky, na jar alebo na jeseň.Je nejaký rozdiel medzi pestovaním stromkovej a bylinnej pivonky?Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 31.8.2011 14:55

Dobrý den, odborně Vám neodpovím, ale vloni jsem v září přesadila pivoňku, která už léta nekvetla a byla zasazená na zahradě cca 70 let. No a letos nejen, že se krásně rozrostla, ale měla i dva květy! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 31.8.2011 23:17

Kdysi se říkalo, že kosatce a pivoňky je nejlépe sázet v srpnu, tak bych ještě sázela teď..

Bylinné pivoňky se nesmí sázet moc hluboko, jen tak cca 3cm, jinak nekvetou. Po odstranění suchých listů na podzim zůstané ostříhané strniště, zjara opět vyráží ze země. Zem mírně kyselá až neutrální.

Dřevité pivoňky se sází tak hluboko, aby byla v zemi i část roubu a mohla si vytvořit vlastní kořeny. Dřevitá část zůstává. Zem neutrální až mírně zásaditá.

           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.136 (?), 1.9.2011 6:40

Dakujem pekne.Sadila som na jar, ale bylinná pivonka sa nechytila, krovitá ano.Ako sa o pivonky staráte, hnojite ich?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 2.9.2011 0:34

Dřevitou nemám, bylinné na podzim po ostříhání pohodím slabě kompostem, zjara dávám cererit. Odstraňuji odkvetlé květy. Jinak nic... zalévám :-))  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 2.9.2011 16:01

Dřevitou pohnojím na jaře kompostem a cereritem, další kompost ještě tak jednou dvakrát v létě, hlavně po odkvětu, mám hodně vysychavou půdu. Před květem kristalon na květ. Občas zaliju. Nestříhám, na zimu nijak nechráním, jen kompost.Obrázek je před plným rozkvětem loni. (U jedné mladé se mi zlomily dvě větve pod tíhou květů, to je pak dva roky problém než se vzpamatuje)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.132 (?), 4.9.2011 17:39

Nádhera.Dúfam, že aj moje budu časom také.Ale najprv ich nejako musím vypiplať aby sa chytili.Obstarala som viaceré druhy a pekne sa prijali stromkové, bylinná len jedna, čo ma mrzí.No uvidíme, zasadím nanovo na trochu iné miesto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.33 (?), 5.5.2012 16:28

Nakupila som pivonky, vysadila,chytili sa, ale práve mi jednu manžel vykosil.Myslíte že sa spamatá, môžem s tým niečo spraviť?Taká som naštvatá, že to ťažko opísať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika