Pivoňka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 90.203 (?) 
25.4.2015 7:42

Díky za radu, jen se ještě zeptám, je to normální, že tohle ta pivoňka dělá, že od prostředka odchází?  Myslela jsem si, že ty na pohled odumřelé části zkusím odstranit, nic z nich už nevyráží, ale bojím se, že tomu ublížím, ty kořeny pivoňky jsou vlastně jeden veliký bal.

 To rozdělení odrytím bude určitě lepší, ale ptám se pro budoucí péči, dosud jsem rostliny nechala růst bez zásahu.  Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 157.239 (?), 25.4.2015 7:51

Protože je uprostřed nejstarší, trpí ze všech stran určitým útiskem, má nejhorší přístup k vodě a živinám v ní rozpuštěných. Jde o normální života běh, ale dobrou-správnou péčí lze základní genetické časové nastavení využít na maximum. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 25.4.2015 19:52

Přesazovala jsem pivoňky v nevhodném termínu dvakrát (prodej domu), staré trsy nešlo zachovat celé, byly moc staré a velké. Urývala jsem krajní část trsu, snažila jsem se ale co nejvíc zarýt do země, aby se nepoškodily kořeny. Sadit jen velmi mělce. Kvetly po přesazení bez pauzy a dále se rozšiřují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 25.4.2015 21:19

Nevím, u mne střed trsu ani u pivoňky přes třicet let staré neodchází, na druhé polovině zahrady jsou ještě o dvacet let starší a rostou celá kola včetně středů... Kromě cereritu zjara dostávají jen na podzim po ostříhání listů trochu kompostu - tak jim to asi stačí.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 25.4.2015 21:34

Vážená p. Lído. Vaše rozumné příspěvky, krásné obrázky Vašich výpěstků, které občas prezentujete, Vaše info o cer. a troše kompostu Vás plně omlouvá, že Vaše pivoňky i -při Vašem mládí-snad už desítky let plně prosperují-ALE, jsou i jiní pěstitelé, kteří-nekteří i bez špatného úmyslu, nedají rostlinám ani Ňwink! Potom se na jejich zahrádkách odehrávají scény u Vás nevídané. V úctě S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 25.4.2015 22:32

;-))  tomu "mládí" jsem se tedy musela zasmát... Nejsem žádný odborník, jen dlouholetá zahrádkářka odchovaná tátou zahrádkářem...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 3.5.2015 16:47

U nás se daří pivoňkám odjakživa. Máme červenou s těžkými velkými květy. Roste sama bez údržby. Já to přisuzuji tomu, že je vždy vysazena u domu nebo u podezdívky plotu. Když se rozroste, tak ji po kýblech rozdávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika