Orlíček



host - 90.176 (?)
28.5.2017 16:00
Dobrý den, souhlasím s Vámi mám to podobně, orlíčky jsou nádherné a také je tajně rozsevam po okolí. A jak se samy kříží, tak každý rok se těším jaká nádhera me zase překvapí. Pokud se přemnoží, dají se kdykoliv vykopat.
Plný orlíček červený
Plný orlíček červený
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 33.174 (?), 30.6.2007 12:26
Červenobílé orlíčky bych jako fanda Slavie taky uvítal na naší zahrádce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.166 (?), 12.7.2009 15:34

Ahojky, chtěla bych orlíček vysít na zahradě ale v obchodech mají jen omezenou barvu a druh, můžeš prosím poradit, kde seženu semínka?Děkuji JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.7.2009 15:50

Ahojky Jani, Semínka objednávám na internetu a prodává se i směs barev jak jednoduchých tak plnokvětých orlíčků.Na jaře je určitě koupíte v obchodech.Kvetou druhým rokem po výsevu a jsou opravdu nádherné.Semínka dobře klíčí jak kupovaná tak i z vlastního sběru.Letos jsem spoustu sazeniček rozdala, už jsem je neměla kam zasadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.176 (?), 28.5.2017 16:00
Dobrý den, souhlasím s Vámi mám to podobně, orlíčky jsou nádherné a také je tajně rozsevam po okolí. A jak se samy kříží, tak každý rok se těším jaká nádhera me zase překvapí. Pokud se přemnoží, dají se kdykoliv vykopat.
Plný orlíček červený
Plný orlíček červený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.174 (?), 30.6.2007 12:23
Naše orlíčky kvetou krásně a housenky na nich nemáme. Tak asi záleží na tom, kde bydlíte. My na Lovosicku. Ale myslím, že housenky můžou být na každé rostlině to byste mohla rovnou zrušit zahradu, kdybyste se jich bála.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ms.majda - (28), 7.8.2007 21:36

Pokud nechcete, aby se vám orlíček vysemenil, stačí po odkvětu odstřihnout semeníky. Ty se dají sušit a používají se v suchých vazbách. Já mám na zahradě spoustu bílých orlíčků - takže provádím nemilosrdnou selekci - který je bílý tak jde ven. teď jsem si zkusila vysít nějaké barevnější, tak uvidíme. Jinak pro úspěšné klíčení orlíčku je třeba semena vysít na povrch půdy a ten udržovat neustále vlhký. Já osetou misku překryju folií a je to. Poslední dva roky se mi na nich taky objevují housenky, ale stačí jeden postřik insekticidem proti savým žravým škůdcům a je po nich. Víc mi vadí padlí. Do stříkání se mi moc nechce (domácí zvířata), ale asi nic jiného nezbude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.199 (?), 17.3.2015 7:39

Mám na zahradě několik orlíčků  - bílý, fialový a slabě růžový.Rostou, kde se jim zachce, je to spolehlivý i když krásný záplevelák.Vůbec se o ně nestarám, jenom obdivuji jeho krásné květy, některé jsou téměř jako divoká orchidej. Vloni jsem dva vyryla a přesadila jinam a ouha..Odmítl se ujat, takže teď ho nechávám, kam se sám uráčil usadit.O housenkách nic nevím, nikdy je neměl. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 25.9.2014 10:49

Dobrý den, lze orlíčky vysévat i teď, aby už příští rok kvetly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LoGa - (26) - 86.166 (?), 3.5.2015 21:31

Kde se dají v Čr sehnat semena orlíčků - kromě těch klasických směsí, které se prodávají v obchodech - je nějaký prodejce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.93 (?), 12.6.2015 14:24

Mrkněte k sousedům na zahrádku, pokud mají orlíčjy, tak pak jistě rádi vám po odkvětu orlíčků nechají pár zaschlých tobolek plných semínek a ty si jen nasypte " někam", kam je chcete dát. A pak už se nemusíte starat... rostou si sami podle sebe a mění rok co rok barvu. Při pletí je nespleťte s plevelem.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika