Orchidea - proč nekvete?



amazonka999 - (3) - 161.129 (?) 
9.3.2012 19:59, zobrazeno: 5800x

nevím co s nima... list jsou pěkný pevný, kořeny mladý se zelenýma špičkama ale nekvetou. Po odkvětu jsem nechala asi 3 očka, takže zhruba v půlce jsem je ustřihla a ted mi ten stonek uschnul celý. u druhý zas vyrašil úplně novej jakoby zdola od kořene a ta vykvetla.poradíte nekdo co se mi to na tom okne děje?smiley moc děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.58 (?), 21.3.2012 18:31

Dobrý den,

nepíšete,  kam máte orchidej situovanou. Já je mám na severo-východ.Ráno na ně svítí asi 4 hodiny přímo sluníčko. Vždy, když mě odvetla, tak jsem ji úplně stonek co nejníže seřízl a do měsíce vždy vyrazila nový stonek. Jednou týdně je dám na tři hodiny namočit a pak sleju vodu. Do vody vždy dávám hnojivo na orchideje. všechny mám přesazené do větších průhledných skleněných květináčů (o něco málo větších než-li v jakých jsem je přinesl domů)l, protože vzdušné kořeny potřebují světlo. Květináče mám na parapetu blíče k oknu a květy vždy směřuji, tak aby byly nad topením. Prostě kvetou pořád i v zimě a nad topením se květy pěkně pohupují :).

Nevím jestli jsem Vám pomohl, ale každý si z toho něco vždy vezme.

Zdeněk

Parapet
Parapet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika