Myrta před zimou



host - 162.10 (?)
26.12.2007 17:54

Zdravím,

souhlasím s názory, že myrta i rozmarýna přes zimu venku nepřežije. Já mám svoje myrty celoročně umístěné na jižních oknech, kde se jim opravdu daří. rozmarýnu jsem první rok nechala venku, ale zmrzla. Tak od té doby každý rok rozmarýnu uklízím před mrazem do chladné verandy, kde vydrží i dva tři stupně pod nulou. Je nutné jí celou zimu zalévat, ale nepřelévat. A každé jaro nádherně kvete.

Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 189.234 (?), 21.9.2007 20:48, zobrazeno: 20430x
Letos jsem si koupila myrtu a zasadila do země. Krásně se ujala a nádherně kvetla. Někde jsem však slyšela, že myrta venku zimu nepřežije. Nestačilo by ji něčím přikrýt? Prosím o radu. Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.35 (?), 22.9.2007 17:46
Venku určitě nepřežije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.108 (?), 24.9.2007 7:04
Podobný problém řeším nyní s rozmarýnem. Přežije? Bydlíme v n.m. 350 metrů a rozmarýn je již pěkně rozrostlý - asi 35-40 cm. Plánovali jsme ho obložit chvojím... Ani netušíme, jak by snesl vykopání a zimní usazení do květináče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.218 (?), 16.10.2007 12:58

Určitě zimu nepřežije ani rozmarýn. Zasaďte rostlinu do květináče a dejte ji do místosti a nezapomeňte zalévat. Nedostatek vody ji zlikviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 16.10.2007 14:36

Jednou jsem zkusila myrtu, kterou jsem pěstovala na zahradě, zakrýt na zimu jutovým pytlem.  Přežila a byla krásná. To ale byla mírná zima. Je to sázka do loterie. Kdo ví, jaká bude letos zima?  JInak bych jí přesadila do květináče a dala někam, kde by měla teplotu okolo 7 až 10 °C. Můžete ji celou sestříhnout - vytvarovat, nebojte se toho, na jaře znova obrazí.  A přes zimu jen málo zalévat. Na jaře jí zasadit ven a začít přihnojovat organickým hnojivem - stačí jednou za měsíc. Když je v létě velké horko, tak má ráda rosení a neměla by jí vůbec vyschnout zemina - má ráda hodně vody.  Zdraví Vás Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.10 (?), 26.12.2007 17:54

Zdravím,

souhlasím s názory, že myrta i rozmarýna přes zimu venku nepřežije. Já mám svoje myrty celoročně umístěné na jižních oknech, kde se jim opravdu daří. rozmarýnu jsem první rok nechala venku, ale zmrzla. Tak od té doby každý rok rozmarýnu uklízím před mrazem do chladné verandy, kde vydrží i dva tři stupně pod nulou. Je nutné jí celou zimu zalévat, ale nepřelévat. A každé jaro nádherně kvete.

Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.128 (?), 24.1.2008 11:27

Mám zkušenost, že myrta zimu nepřežije, ale rozmarýnu mám venku řadu let bez problémů. mám je ve dvou odlišných lokalitách - v Ostravě a v Beskydách u chaty. Nepřikrývám je ničím. Chcete-li vyzkoušet, zda přežije zimu, rozmnožte si domů do rezervy náhradní sazenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.87 (?), 24.1.2008 12:46
Mám rovněž rozmarýn druhou zimu nechaný na záhonu venku. Loni přežil v pohodě a letos přežívá také. I během zimy z něj uštipuji na použití v kuchyni např. na zapečené filé. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.19 (?), 18.5.2008 15:30

Dobrý den, sháním myrtu krepovou - Pukol, sazenice. Prý zimuje v našich podmínkách. Zatím jsem našla jen semínka na AUKRU. Zajímalo by mě, jestli ji někdo pěstujete a kde ji sehnat.

díky Kačka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.77 (?), 7.6.2013 15:48

Nároky :
Rostlina má ráda slunné stanoviště, na půdu je nenáročná. Vyhovuje jí vlhká, dobře odvodněná půda. Její mrazuvzdornost se zimním zábalem je až do  – 20°C. / Četla jsem, že se má první 2 zimy něčím přikrýt pro jistotu a potom už ne. :)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika