modrá hortenzie



host - 198.107 (?)
7.4.2008 16:44

Nevím, co je na tom pravdy, ale H.Macr. Otaksa by měla být modrá geneticky, bez závislosti na půdě.

Mám jí malinkou, takže letos ještě nepokvete, uvidím příští rok...

Jinak ano, modrá barva u hortenzií je vázána na koncentraci hlinitých iontů v půdě... nikoli na pH, nebo skalici ;)

Martina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 160.7 (?), 6.4.2008 22:34, zobrazeno: 14009x

Prosímo radu. Mám na zahradě několik růžových hortenzií, ale ani jednu modrou. Slyšela jsem že barva se dá ovlivnit zálivkou. Může tedy po nějaké speciální zálivce hortenzie zmodrat, nebo musím koupit přímo modrou odrůdu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 7.4.2008 13:30

Musí mít kyselou půdu.Zalévá se roztokem skalice modré.Zkuste na internetu zadat : modrá hortenzie a určitě najdete odpovědí více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.4.2008 14:07

Z ružovej na modrú je nutné dodať hliník, z modrej na ružovú hliník odobrať. Je nutné pracovať v predstihu 6-8 týždňov pred plným kvetom.

Používa sa síran hlinitý = kamenec - zhruba 4g/liter. K tomu je nutná kyslá pôda, aby sa hliník mohol absorbovať. Bezfosfátové hnojivá, resp. hnojivá s nizkym obsahom P modrú ešte zlepšia (teda hnojivá typu 25-5-30 a pod).

Opačný postup z modrej na ružovú je cez zvýšenie pH - cez dolomitický vápenec a prihnojovaním hlavne fosfátom, superfosfátom a pod.

Kvetináčové hortenzie sa farebne kontrolujú lepšie, ako voľne zasadené.

(S modrou skalicou to nemá nič spoločné.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.107 (?), 7.4.2008 16:44

Nevím, co je na tom pravdy, ale H.Macr. Otaksa by měla být modrá geneticky, bez závislosti na půdě.

Mám jí malinkou, takže letos ještě nepokvete, uvidím příští rok...

Jinak ano, modrá barva u hortenzií je vázána na koncentraci hlinitých iontů v půdě... nikoli na pH, nebo skalici ;)

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.4.2008 17:13

Je možné, že Otaksa bude modrá len v Humpolci. Inde možno bude kapánek do ružova. Ťažko povedať...

hydrangeasplus.com/catalog/Hydrangea-Otaksa-3-year-p-171.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.107 (?), 7.4.2008 17:26

Mě je úplně jedno, jaká bude v Humpolci... a pravdu říct je mi i jedno, jaká bude u mě na zahrádce ;) nijak zvlášť po modré nebažím.Jen jsem předala, co jsem vyčetla... a co se fotek týká, tak těch už jsem objevila zavádějících... a koneckonců ani moje Otaksa nemusí být Otaksa :)) taky už mám dvě Serraty (i s originál.cedulkama),a jedna z nich je určitě Macrophyla...

No, třeba si vzpomenu na tohle vlákno za rok a půl, a přidám sem modrou, nebo růžovou ("nehliním" takže mám H. růžové) fotku :)

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 7.4.2008 17:33

Fakt je, že Otaksa je väčšinou na nete zobrazovaná ako modrá. Vypadá skutočne pekne. No ale je to macrophylla, takže asi hliník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 7.4.2008 17:35

Já jsem před 2 roky koupila v hornbachu rychlenou růžově kvetoucí.Příští rok mi na zahradě kvetla modře.Asi to je složením půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.205 (?), 11.4.2008 14:21

Koupila jsem v Hornbachu modrou hortenzii. Ještě jsem ji nevysazovala na zahradu, ale mám ji doma na západním okně, teplota v pokoji okolo osumnácti stupňů. Postupně mi listy hnědnou, vypadá to, že už nebudu mít co zasadit. Můžete mi poradit čím to může být?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.0 (?), 12.4.2008 23:59

dejte ji uz ven.ja ji tam mam porad a dari se ji.nejspis je to zmenou mista.listy ji narostou nove.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika