Mandevila



Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 157.103 (?)
13.1.2013 22:39

Vloni jsem přezimovala 3 rostliny, Dvě růžové -měli jen jeden výhon a jednu červemou pěkné rozrostlou.Zimu přežívali na chalupě na prosklené verandě na jižní straně, teplota 5 st.,zálivka -jednou za tři týdny, Jedna růžová npřežila, červená měla ještě v lednu květy a listy.Koncem března se stěhovaly domů na místo nad 15 st a po znrzlých v květnu šly ven, Růžová vypadala na konci sezony stejně a nekvetla.,červená byla krásná obalená květy celou sezonu.letos přezimují stejně.

mandevila
mandevila
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 75.141 (?), 6.5.2016 10:14

Tak to jsem ještě neslyšela a jak se potom jmenuje žlutá, bílá a žíhaná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.13 (?), 9.3.2012 8:04

dobrý den,

jsem překvapená tím plodem se semeny, protože mně na mandevile vyrostly tenké lusky a v nich ochmýřená semínka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.113 (?), 25.3.2012 12:39

Souhlasím, na mandeville není možné, aby vyrostl plod velikosti a tvaru pomeranče, musí jít o jinou rostlinu. Také se mi na původním keříku vyrostl plody, dva tenké lusky s ochmýřenými semínky a velmi dobře z nich vyrostly nové rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
janbug - (23) - 214.136 (?), 27.10.2012 13:32

Poradi prosim niekto, ci mozem dat pekne rozkonarenu mandevilu, ktora bola cele leto v zavesnom kvetinaci na terase, na zimu do obyvacky do izbovej teploty na prezimovanie, pred tym ako pridu prve mrazy?

Resp. ci mandevila znesie prve prechodne oktobrove mraziky na terase do -2 stupnov?

Nemam totizto ziadnu inu miestnost kde by bola odporucana teplota na prezimovanie mandevily 10 az 15 stupnov, ako sa odporuca.

Dakujem za radu,

Matus


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.194 (?), 28.10.2012 9:56

Zkusit to můžete, názory na přezimování se různí, toto je na této kytce její jediný problém, jinak je úžasná. Asi by jí bylo lépe v chladnější místnosti, ale známé loni přežila i v obýváku. Já jsem zkoušela po tři roky tři různé varianty (chladno 5, pak chodba 15, pokoj 22), ale vždy s neúspěchem. Vždy až tak do února to bylo celkem dobré a pak najednou opadaly a zaschly (zálivka pořád stejná) a na jaře jsem kupovala nové. Letos mám jednu hodně vzrůstnou a mám ji také v pokoji s běžnou teplotou, ale dala jsem ji domů už koncem září, jak se ochladilo, určitě bych ji nenechala venku až je k nule. Taky jsem ji zkusila ostříhat a zakořenit řízky, ty prý lépe přezimují. Kupodivu už zakořenily, tak uvidím. Tak to zkuste, úplně přesný návod na přezimování jsem nenašla, spíš to každý zkouší, jak se dá a s různými výsledky, možná záleží také na odrůdě, co máte. Jeden můj postřeh ze čtyřletého pěstovní této kytky - i když je hodně vzrůstná, má raději menší nádobu než větší a v ní má prý i větší naději na zdárné přezimování. Hodně zdaru přeje Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
janbug - (23) - 214.136 (?), 28.10.2012 12:48

Dakujem pekne pani Jana za Vasu cennu skusenost.

Vcera v noci 28.10.2012 isla teplota prvy krat skoro k nule, v noci bolo asi len 2 stupne a nechal som ju este vonku, ale po Vasom prispevku ju dnes ked sa zotmie stiahnem do pivnice, kde je 15 stupnov a zajtra od rana pojde na celu zimu do obyvacky, kde bude celu zimu okolo 20 stupnov.

Skusim urobit aj odrezky.

Priebezne dam vediet ako sa jej dari, verim ze do jari vydrzi a na jar bude opat pekne zdobit terasu.

Uz sa len opytam, ci v obyvacke je lepsie ju umiestnit skor k oknu, kde je viac svetla, alebo skor dalej, kde je svetla menej?

Dakujem,

Matus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.220 (?), 30.10.2012 14:44

Já mám dipladenie dvě. Červenou a bílou. Venku je nechávám jen když je více jak 10 st. pak už je uklízím. Asi po měsíci doma je vždy ostříhám tak na výhonky dlouhé 20 cm. Zalévám až když je hlína suchá (strčím do ní prst) ale nesmí úplně přeschnout, jinak začnou listy opadat... Mám je v místnosti kde je cca 10-15 st. a jsou spokojené. Řízky ve vodě tak čekám zda se ujmou.

Petra


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janbug - (23) - 214.136 (?), 3.1.2013 14:07

Tak prikladam priebezne ako sa dari prezimovat mojej mandevile.

Nakoniec skoncila v spalni pri okne, teplota 20 stupnov.

Vsetky listy a kvety opadli do mesiaca a zostali hole konare, z ktorych zacala mandevila pustat az 1 m dlhe nove tenke vyhony s riedkymi malymi listami - vid foto.

Tak uvidim ako sa to vyvinie do jari, verim ze prezije.

Pre istotu podla rady od p. Jany som urobil zalozne odrezky a zasadil do noveho kvetinaca - vid foto.

Vcera som ale objavil v nasom bytovom dome volnu parapetu pri okne na chodbe na poschodi, tak rozmyslam, ci mandevilu neostriham a nepremiestnim do jari tam - je tam nizsia teplota ako v spalni, len okolo 15 stupnou, ale je to severna strana, takze menej svetla?

Poradi niekto?

Dakujem,

Matus




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.194 (?), 5.1.2013 17:07

Zdravím, taky se jdu podělit, co moje mandevily - tu velikou červenou po ostříhání jsem dala sice do nejchladnějšího pokoje (20-22 stupňů), ale chudák celá opadala a tak před vánocemi šla do sklepa, kde mám kolem 7 stupňů a jen trochu světla. Tam zatím ještě žije, pokud vydrží do března, pak bych ji dala rovnou do skleníku, to už snad bude trochu teplo. Druhou bílou jsem si vzala do práce, kde je celou dobu na chodbě na parapetu společně s těmi zakořeněnými řízkovanci od červené, tam je tak od 10 do 20 stupňů podle toho jak kdo nechá dole otevřené dveře.. Zatím se drží, ani neopadala i kvetla, narozdíl od těch řízkovanců, ty jsou bohužel mizerní. Podle tohoto soudím, že snad asi opravdu záleží na odrůdě, jenže jakou mám to opravdu netuším, paradoxně tu bílou mám z drogerie (i tam se na jaře prodávaly kytky..). Možná byste to měl zkusit ji dát na ten parapet, myslím že po několika dnech uvidíte, co na to říká a kdyby nějak vadla, tak ji zase vrátíte zpátky. Držím palce ať vám vydrží :-)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 157.103 (?), 13.1.2013 22:39

Vloni jsem přezimovala 3 rostliny, Dvě růžové -měli jen jeden výhon a jednu červemou pěkné rozrostlou.Zimu přežívali na chalupě na prosklené verandě na jižní straně, teplota 5 st.,zálivka -jednou za tři týdny, Jedna růžová npřežila, červená měla ještě v lednu květy a listy.Koncem března se stěhovaly domů na místo nad 15 st a po znrzlých v květnu šly ven, Růžová vypadala na konci sezony stejně a nekvetla.,červená byla krásná obalená květy celou sezonu.letos přezimují stejně.

mandevila
mandevila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika