Kdy přesadit rychlené cibuloviny a ostatní vzimě prodávane rostliny (brambořík, primule atd.)



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?) 
2.2.2009 8:42, zobrazeno: 10475x
Dobrý den, mám dotaz kdy přesadit například primule zakoupené v lednu na venkovní stanoviště a ostatní rychlené rostliny? Je nutné počkat až do jara? Nebo až odkvetou? a nebo je možné je přesadit za bezmrazích dnů na venkovní stanoviště? toto by mě zajímalo u: zakrslích růží, bramboříků, hyacintů, narcisů, krokusů a primulek. Děkuji za odpověď hezký den přeje Z.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.205 (?), 5.2.2009 14:30

Vaše otázka je dosti obsáhlá a každý druh v ní pojmenovaný potřebuje něco jiného.  Jen tak prní poznatek: primule musí odkvést, nesmí Vám zaschnout v interiéru nikoliv na zahradě, nesmí uhnít a po té na jaře, kdy mají růstu schopné lístky, se můžou vysadit ven.zhruba v březnu po rozmrznutí půdy.   ostatní vám možná poradí co s cibulovinami. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 5.2.2009 15:52

Bramboříky, které se prodávají v zimě nejsou určeny k venkovnímu pěstování, cibuloviny se musí po odkětu nechat co nejdéle růst aby si vytvořily dost velké cibulky ,můžete je přesadit ještě v zimě do většího květináče a na jaře je zasadit na záhon aby mohly v klidu zatahnout asi Vám v příštím roce nepokvetou ale další jaro už ano.Růžičky jsem po odkvětu dala do chladnější místnosti, zalévat málo a najaře jsem je sestříhala a vysadila do záhonu.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.33 (?), 1.4.2009 21:51
Ja koupila jsem loni v zime bramborik, na jare jsem ho dala na zapadni zahon a kvetl az do mraziku... Bohuzel jsem na nej pak zapomela a zmrzl.Ale letos to zkusim znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.237 (?), 30.9.2012 21:54

Prosím o radu.Přes internet jsem si objednala bramboříky. Přišli mi hlízy. K tomuto bylo uvedeno, že se vysazují na podzim do venkovní půdy. Výsadba září - listopad. Vysadím je tedy teď na podzim ven a nevadí, že budou přes zimu v půdě? Nezmrznou? Někde jsem četla, že se musí s venkovní půdy na zimu vydělat, dát je do interieru.A ještě, jak hluboko a jak je položit do země? Jsem laik, zakládám novou zahradu. Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 30.9.2012 22:43

Pokojové bramboříky se sází půl cibule do země a půl nad zem, ty vám ale venku zimu nepřežijí. Nemáte to zahradní bramboříky (C.coum, C.hederifolium ap.)?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika