kdo zná nové druhy trvalek



klarka - (21) - 97.21 (?)
20.3.2008 19:34

Verunka, aj ja súhlasím s hostom169.30,najlepšie sa kupuje na výstavách je tam pekný výber a aj vedia poradiť, a aj to Poľsko je dobré, aj ja tam nakupujem a som spokojná, každý rok tam nájdem niečo nové z časopisov takmer neobjednávam, nemám dobré skúsenosti, teda okrem ľalií pana Basíka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 41.2 (?), 4.3.2008 15:50, zobrazeno: 14178x

Ráda objevuji nové a pokud si prohlížím nové katalogy různých zahradnických firem, např. Starkl, Baker, Lukon-glads, hemží se to zcela novými rostlinkami, které jsou určitě napohled velmi krásné a ráda bych mnohé měla na své zahradě nebo doma. Ráda bych si je objednala, ale zajímá mě, jestli se tyto rostliny dají pěstovat v našich českých podmínkách - bez ohledu na to, jestli to níže či výše položený pozemek. Ráda bych uvítala zkušenosti zde diskutujících zahrádkářů - prosím aby se pochlubili, jestli mají dobré zkušenosti s novými rostlinami, které nejsou u nás dosud běžné, apř. barevné kaly, zahradní bramboříky, frézie, nové druhy hortenzií, ovocné stromky balkonové, jestli opravdu plodí nebo různé druhy tropických rostlin. Děkuji za radu a vaše zkušenosti, Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.140 (?), 5.3.2008 8:55

Kalu jsem si nedávno koupila v zásilkovém obchodě pana Basíka, má jich velký výběr a celkem levné (kolem 50,-Kč). Mám růžovou. Pozdě jsem se ale dozvěděla, že se postupně květ změní v zelený. U všech barevných druhů. Také prý mají pěstitelé problém s kvetením - jak kdo. Já se chystám dnes hlízu zasadit do květináče, abych ji trochu předrychlila. Má prý kvést až po 3 měsících a sázet se do teplé půdy. Asi někdy v květnu.Aspoň já se ji chystám takto vysadit. V bytě jsem ji měla před několika roky v květináči, ale nekvetla mi. Má prý ráda velký květináč. Zahradní frézie jsou vhodné spíše k pěstování ve skleníku. Z mnoha příspěvků jsem se dočetla, že téměř nikomu venku nekvetou. Vylezou pouze listy.Taky je mám koupené od Starkla a už své koupě lituji, protože asi dopadnu s kvetením stejně. Jsou krásné a celkem levné, ale o problémech s nimi jsem se dočetla pozdě. Jinak s bramboříkem nejsou žádné problémy. Mám ve skalce bílý už 3 roky a je celé léto plný květů. Na zimu ho trochu zakryju chvojím před přemokřením. Letos jsem si objednala růžový (opět u p.Basíka).  S ostatními rostlinami nemám žádné zkušenosti. Danča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 5.3.2008 10:32

Tak mi přišel zmiňovaný katalog od Bakera. Zajímavé kam až obchodník může zajít. Pelargonie nazívají velkokvětými kakosty. Zantedeschie zde mají třikrát na různých stránkách, jednou jim říkají rychardie, podruhé ďáblíky a potřetí kaly. Olověnci říkají rozrazil...

Ke katalogu přišli nějaký losy, že můžu vyhrát 20 000Kč, že dostanu takové nevkusné hodinky. Také tam byla maketa autoklíče. Prý od trezoru který budu moct otevřít až vyhraju. Dále můžu vyhrát v mezinárodním slosování jeden ze čtyř kompaktních aparátů v hodnotě 2000Kč.

No nekup to.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 5.3.2008 16:49

Dančo děkuji za váš příspěvek, já už jsem víckrát zjistila, že na fotkách jsou ty kytky nádherné, ale u nás asi nepokvetou. Barevné kaly mám doma v květináči, v létě je dávám ven, ale díky za dobrou radu, že potřebují velký květináč, je je mačkám v malém, takže to hned zkusím přesadit. Brambroříky jsem hlídky nechala narašit doma, ale když jsem je zasadila ven, tak se ztratily. Ale když kvetou vám, zkusím je ještě někdy koupit. Také se mi líbí sundavila, pokud to správně píšu, pnoucí, červené květy, sousedka ji má, ale ve sklepě jí přes zimu odešla. Díky za radu, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.4 (?), 20.5.2008 16:21

Ahoj Verun, tak mi po nasazení nové objednané kaly do obřího květináče konečně bude kvést. Klubou se 4 květy. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.69 (?), 27.3.2008 18:24

Kala a ďáblík je jedno a to samé:-)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 21.5.2008 12:23

Dobrý den, kaly - Zantedeschie pěstuji pátým rokem a vždy mi vykvetly bey rychlení a dalších obstrukcí. Potřebují velmi velký květináč, spoustu vody, nejlépe i rosení a dost přihnojovat. Je to bahení kytička. Pozor neokopávat, má mělké kořeny. Mám 4 barvy a už se na ně moc těším. Hodně pěstitelských úspěchů. Gabča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.30 (?), 6.3.2008 8:17

Nic z toho co roste tak nějak samo v Čechách už dávno nechybí. Zahradníci to tu množí a prodávají 100 let. Vše ostatní je trochu s omezením. Velkoobchodníci jsou opravdu (až na vyjímky) jen obchodníci a je tedy třeba být ve střehu a věci si nastudovat. Někdy stačí jen málo, jak zasadit, jak hnojit a dokážete i z "Baumaxovky" udělat opravdu krásnou rostlinu na roky. Ona tam ta kvalita je ale  bohužel zpravidla nikdo neví jak jí odhalit a tak následuje zklamání. Pokud Vám mohu poradit jezděte po výstavách, navštěvujte naše tuzememské pěstitele, zahradníky i koníčkáře a tam se dozvíte i to co si to žádá. Nevím odkud jste ale ve větších městech a jejich okolí to nebude rozhodně problém chodit na výstavy a vyptávat se a také nakupovat. Novinek je poslední dobou děsně moc. osobně jsem v loňském roce navštívil cca 10 výstav a mnohdy jsem byl jak Alenka v říši divů co nádhery za pár korun tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 11.3.2008 15:34

Děkuji za váš předchozí názor. Já jsem z Havířova a tady v okolí o žádných výstavách nevím, jezdím do Polska do zahradnictví, tam se zas tak dobře nedomluvím a zjišťuji, že v katalogu nabízejí spoustu nových krásných kytek, ale pokud se tady na diskusním foru zeptám, jestli někdo tu kterou kytku má a jestli mu tak krásně kvete jako na obrázku, většinou se už nikdo neozve. Takže mi připadá, že je to jen lákadlo pro oči a ve skutečnosti u nás venku takové rostliny vůbec nepokvetou. Takže už rezignuji a kupuji jen to, o čem vím, že jsem už někde na zahradě viděla. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klarka - (21) - 97.21 (?), 20.3.2008 19:34

Verunka, aj ja súhlasím s hostom169.30,najlepšie sa kupuje na výstavách je tam pekný výber a aj vedia poradiť, a aj to Poľsko je dobré, aj ja tam nakupujem a som spokojná, každý rok tam nájdem niečo nové z časopisov takmer neobjednávam, nemám dobré skúsenosti, teda okrem ľalií pana Basíka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika