Kdo poradí - Ornithogalum Dubium



host - 209.133 (?)
11.7.2009 16:41

Já jsem také dostala tuto nádherně kvetoucí květinu, ale nevím co s ní po odkvětu. Prosím poradí my někdo. Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 29.6.2005 11:37, zobrazeno: 66336x

Na jaře jsem si koupila květinu Ornithogalum Dubium, která nádherně oranžově kvetla. Nyní vykvetla podruhé. Poradí někdo, prosím, jak s květinou přes zimu? Případně uvítám jakékoliv další informace o tomto druhu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.62 (?), 13.5.2008 13:25

Já jsem také tuto rostlinu dostala a hledám způsob jak ji pěstovat, kromě názvu na visačce nic není. Předem děkuji za vaše rady. Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 13.5.2008 13:59

Jako trvalky na skalkách se dají pěstovat druhy, pocházející z Evropy. Středomořské a hlavně africké ddruhy by v zataženém stavu (bez listů) možná jednorázový krátkodobý pokles mírně pod nulu přežily, ale moc by nejásaly. O déletrvajících mínusových teplotách v naší vlhké zimě ani nemluvě. Z toho vyplývá, že pokud chcete O.dubium letnit někde venku (zahrada, balkón, terasa), buď ho budete vždy na jaře (nejlépe po zmrzlých) vysazovat a na podzim před nočními mrazy zase vykopávat a uklízet ve formě cibulí někam dovnitř (s rizikem požkození kořenů a následného postupu hniloby), nebo ho zasaďte do propustného substrátu do pevnějšího plastového květináče (s odtokovými otvory!) a na zahradu ho zakopejte na určené místo i s květináčem, se kterým cibuli na podzim včas zase vyndáte a uklidíte do bezpečí.  Na jaře si rostlina sama řekne o vodu narašením nových listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.244 (?), 5.7.2008 15:01

prosím také o radu s touto květinou co dělat po odkvětu jak dlouho vydrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.133 (?), 11.7.2009 16:41

Já jsem také dostala tuto nádherně kvetoucí květinu, ale nevím co s ní po odkvětu. Prosím poradí my někdo. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.39 (?), 23.4.2014 14:45

Já jsem také dostala nyní -v dubnu k mému svátku tuto květinu.Prosím o radu jak ji pěstovat dále, aby kvetla příští rok apod.Děkuji Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.90 (?), 3.6.2014 22:23

Ornithogalum dubium jsem dostala loni v lednu. V té době krásně kvetlo na dvou stvolech a vydrželo asi měsíc. Po odkvětu jsem ho přestala zalévat a ono zatáhlo, listy i stonky po odkvětu uschly. Nechala jsem jej celé léto v tom květináči a začala trošku zalévat asi v říjnu. Po nějaké době, cca 14 dní nebo 3 týdny se začal objevovat první list. Postupně jsem zalévala trochu víc - podle toho jak se zvětšovala plocha listů (nepřelévat!) a jen trošku 1x přihnojila.  Na začátku letošního roku už byl vidět první stvol s pupeny. Snědek poté rozkvetl postupně asi v únoru a vydržel přibližně 6 týdnů. Zalévání jsem potom začala omezovat. Když stvoly (byly 3) uschly, už jsem dále nezalévala. 

Agnes

Ornithogalum dubium
Ornithogalum dubium
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.202 (?), 17.5.2017 7:45
Patří mezi trvalky. Pochází z Jihoafrické Republiky. Dorůstá výšky 25cm. Kvete oranžovými květy s tmavším středem. Existují vnitrodruhové taxony: •'Ballerina' •'Sunshine' Potřebuje dostatek světla, ne přímého slunečního a dobře propustnou vydrenážovanou půdu. Nesmí dojít k přemokření. Na zimu ji vyhovuje teplota 10°C za sucha.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.12 (?), 14.3.2021 22:49

Na zimu cibule uložíte do chladné místnosti, ve které se teplota pohybuje okolo 10°C. Na jaro se opět provede při rašení listů první zálivka. více na https://pestujme.cz/jak-pestovat-ornithogalum-dubium/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika