Kde sehnat krásné pivoňky?



host - 115.31 (?)
8.11.2007 13:49
Za mailovou adresu mockrát děkuji. Nemají také internetové stránky? Rozhodně tam napíšu. A myslíte dřevitou pivoňku sázet mělce? Vím že to platí u bylinných, ale dřevité jsem myslela že mají být zasazeny hluboko kvůli roubu. Je pravda, že před větrem chráněná není , tak jí dám šanci ještě jeden rok a když nevykvete, tak jí přestěhuju někam do závětří. Díky za radu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 115.31 (?), 8.11.2007 10:52, zobrazeno: 15835x
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, kde mám na jaře sehnat krásné pivoňky. V běžných zahradnictvích jsem je neviděla a v internetových obchodech, které znám také ne. Všichni mí známí mají na zahradách pouze bylinné pivoňky v červené, bílé a růžové a to není přesně to, co hledám. Ráda bych nějaké krásné, zvláštní kultivaty. Líbí se mi především ty dřevité nebo čínské (pokud to říkám správně). Můžete mi eventuelně někdo poradit i konkrétní odrůdu krásné pivoňky, která je vhodná do horských podmínek? Doma již jednu dřevitou mám třetím rokem, ale ještě mi nekvetla. (Zasazená je hluboko). Přivítám i jakékoliv jiné rady k pěstování pivoněk. Předem vám všem moc děkuji za příspěvky.  D.T.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 13:02

Můžete si je objednat na této adrese: petr.senkerik@quick.cz - zasílají je na dobírku po celé ČR. Jedna sazenice stojí 90,- Kč. Určitě Vám i poradí, jakou odrůdu koupit do Vaší oblasti.  K Vaší pivoňce, kterou máte již třetím rokem: zkuste vyčkat ještě do příštího roku. Pivoňky někdy začínají kvést právě až po třech letech. Ale pokud jí máte hluboko zasazenou, tak bych jí přesadila. Potřebují opravdu velmi mělké zasazení maximálně tak 3 cm pod povrch. Chtějí hodně kypřit a hodně nastýlat čerstvým kompostem. Také je dobré je pěstovat někde u zíďky, nebo jí vytvořit takové závětří - nemají rády vítr.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.31 (?), 8.11.2007 13:49
Za mailovou adresu mockrát děkuji. Nemají také internetové stránky? Rozhodně tam napíšu. A myslíte dřevitou pivoňku sázet mělce? Vím že to platí u bylinných, ale dřevité jsem myslela že mají být zasazeny hluboko kvůli roubu. Je pravda, že před větrem chráněná není , tak jí dám šanci ještě jeden rok a když nevykvete, tak jí přestěhuju někam do závětří. Díky za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 14:44
Mají také internetové stránky: www.senkerik.cz     D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.30 (?), 9.11.2007 17:29

Dobrý den. Dřevité pivoňky rozhodně můžeme zasadit hlouběji a nemá to vliv na kvetení jako u bylinných. Zahradnictví Šenkeřík má nádhernou a pestrou nabídku rostlin, ale taky si trochu hraje s názvy (vlastní tvorba, viz koniklec) a inzerovaná paeonia delavay patří k rostlinám s nejmenšími květy mezi pivoňkami (a né jak inzerují veké). Krása této pivoňky tedy není ve velikosti jejích květů. Rozhodně ale je velice zajímavá a stojí za pěstování. Otázkou ale je, co je to doopravdy, Asi by to chtělo vidět. Někteří kříženci tohoto druhu jsou opravdu mimořádně krásní, bohatě a dlouho kvetou, prostě nádhera. Zdraví JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika