Jaký dlouho kvetoucí keř před dům?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?) 
16.2.2011 19:12

To souhlasit nemusíte, ale že mi zmrzla velká bohatá vajgélie a tři roky se potácela na okraji života a smrti je fakt. Budleiu jsem sázel několikrát po sobě a nikdy zimu nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 235.249 (?), 16.2.2011 19:31

Zdá se mi že se tu zbytečně hádáte, protože každý z vás bydlí jinde. V takových diskuzích musíte psát i polohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 16.2.2011 22:20

Díky.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.2.2011 6:31

Ale právě o to přece jde. Ty podmínky totiž neuvedl původní tazatel. Takže nelze kategoricky tvrdit, že mu to či ono nezmrzne, když nevím v jakém je to místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 17.2.2011 7:46
u Prahy, 300 mn, chráněné místo :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 16.2.2011 19:37

U okurek jste psal, že u vás v dubnu mrzne až praští, asi bydlíte někde ve vyšších polohách, berte to prosím v potaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.98 (?), 16.2.2011 14:36

Já bych se taky připojil k syrskému ibišku. Jednotlivé květy sice vydrží jen krátce, ale jejich násada je taková, že keř sám o sobě kvete skoro celé léto. Dá se sehnat v růžové, fialové a bílé barvě a to jak s plnými, tak i jednoduchými květy. navíc se dá i dobře tvarovat. (na jihu se používá i jako kvetoucí živý plot)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 16.2.2011 20:24
Ano, syrský ibišek lze označit za dlouho kvetoucí keř. Mě (390m) kvetou všechny keře ibišku cca od začáku srpna do mrazů. Doporučuje se ho netvarovat. Po delší dobu mě kvete jen Potentila (mochna), která je méně náročná než ibišek. Waigelia kvete na jaře a občas remotuje koncem léta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.2.2011 7:55

Tazatel udal jihozápad, k domu a keř spíše malý. Tohle a ještě dlouhokvetoucí nesplňuje skoro nic. Bude tam úpal a to by snesla komule a ibišek. Ten sama nemám (i když mám snad skoro všechno  ) ale můj,,šálek kávy" to není. Taky mi zmrzne na zahradě všechno choulostivější, ale kolkwicia a vajgelie určitě ne. Z komulí mi v loni zmrzla polovina a už neobrazila - musím je letos nahradit  Vidíte, ještě mochna, a to taky není zrovna nic reprezentativního 

P.S. než jsem to sesmolila, tak jste mně Pavle předběhnul 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kytule - (22) - 51.27 (?), 17.2.2011 10:37

Souhlasím s paní konvalinkou, podmínky, které udává tazatel opravdu nesplňuje prakticky nic. Ještě mě napadá ořechoplodec, jako solitér vybrat kultivar s nápadnějším zbarvením, ale kvete později, případně z těch vzácnějších ceanothus, ale je ho třeba na zimu zakrýt. Dále, jak byly zmiňovány dříve, některé z menších druhů magnólií (namátkou m.stellata, M."Susan"), při dostatečné zálivce snesou plné slunce. Mochny opravdu nejsou příliš reprezentativní, ale kvetou dlouho. Pak ještě z těch raritnějších a "reprezentativních" sazaník, případně sazaníkovec (u nás obtížně dostupný), leycesteria (květy má úžasné, nebo tedy ty krycí listeny,  ale celkově habitem moc vzpřímený a strnulý keř), chitalpa (nádherné květy, ale je vhodnější zakrýt na zimu) a snad ještě zmarlika (pro mě určitě nejkrásnější ze zmiňovaných) a některé menší kultivary dřínů, c. kousa a c.florida. Je ale pravda, že většina z těchto keřů nesplňuje tu dlouhou dobu kvetení, to ale nesplňuje nic, a některé v dospělosti ani velikost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika