Jaký dlouho kvetoucí keř před dům?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
18.6.2017 20:01

Komule mi už kvete. Škoda, že mi ještě nekvetou ostatní barvy

Květ komule
Květ komule
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 223.249 (?), 17.2.2011 10:53

"Něký dlohokvetoucí keř" To je právě v našich podmínkách trochu problém.V tropech kvetou a plodí rostliny stále.U nás musí přežít mrazy a sychravé počasí. Já bych paní doporučil Chaenomeles /Kdoulovec/.Jen dodám, že květy vyráží až na dvouletých výhonech.Mladé, roční výhony nekvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 17.2.2011 12:28

Ještě tady nepadla hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata + její odrůdy), která by podmínky při dobré zálivce taky mohla snést; dlouho by kvetla, do rozměrů by se vešla.

A samozřejmě by požadavkům a podmínkám (místo, prostor, kvetení...) velmi dobře vyhovoval již zmíněný ibišek syrský.

(Některé z předchozích návrhů jsou, s prominutím, mimo mísu: hlavně mohutnou velikostí keřů, případně i silným namrzáním a nutností přikrývky.).

Dost dobré by od Vás, Pavle, bylo, kdybyste sem vložil foto daného nísta, které chcete oním keřem osadit (okolní prostředí, prostor...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.1 (?), 1.9.2012 14:56

Zajimava diskuse. Kdyz odhlednu od konkretnich naroku, keru je preci tolik! Skoda, ze je davno po sezone a dotaz starsi, doporucila bych Vam jit se proste v lete podivat do Troje a vybrat si, inspirace tam najdete dost. Muj nazor - ibisky jsou klasika, ale letos (2011-2012) nam dva ze tri vymrzly a to tak ze do mrte (podobne jako cast ruzi). Mmch, v Troji maj treba dabelsky tmave rudy plnokvety kultivar, uz jste to videli nekde jinde?
Buddleie, tedy motyli kere, jsou nadherne! zadny plevel - kouknete se na lepsi obrazky nebo do nejake starsi zahrady. A kvetou az pozdeji, ne na jare, coz je taky fajn.
A jeste je spousta dalsich moznosti, hortenzie mohou byt nadherne, ale chcou hodne vody a kyselost (JZ asi neni to prave orechove), nam se napr. nedari. Podobne jsou zajimave kerovite pivonky, ale ty by vas asi nenadchly? nekvetou moc dlouho. Totalni pecka pro jarni obdobi je pak zmarlika kanadska, odruda? forest pancy? zapomnela jsem, ma purpurove listy a roste v Troji hned za brankou (u baracku). Akoratze mne vymrzla hned po prvni sezone, myslim ji znicily nejaky pozdni prizemni mraziky.
M.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.5 (?), 13.10.2012 20:53

Vzhledem k tomu, že od původního dotazu uběhla delší doba, zajímalo by mě, jaký keř to nakonec vyhrál.Jinak se musím zastat komule, která vypadá zajímavě i v zimě, jelikož je poloopadavá.Je třeba brát ohled na to, aby keř vypadal dobře celý rok. Yveta. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.23 (?), 18.6.2017 15:19

Také by mě zajímalo, který keř to byl/je.

Také mě napadly komule. Mám dvě - fialovou a růžovou. Kvetou začátkem července až do září. Krásné květem šeřík připomínající a další nádhera je, že lákají spousty pestrobarevných motýlů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Linda21 - (14) - 167.138 (?), 5.6.2017 14:21

Jihozápadní strana, ideálně 1x1 m, kvetení červen až září - za mě růže Lupo. Přesně to splňuje plus kvete až do mrazů a pak celou zimu má nádherné drobné šípky. Kompaktní, nepříliš ostnitý tvar keře a trny začínají až cca 10-20cm pod květy, čili se nepopícháte při průchodu kolem. Lehce voní a přestože letos mi většina růží omrzla až k zemi, tak u Lupo jen cca horní třetina. Udává se jako miniaturní (50-90cm), ale u mě má po několika letech bezpečně metr na výšku i na šířku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.81 (?), 10.6.2017 12:58

Kdybyste měla stín... doporučila bych JOCHOVCE, je k dostání v bílé a růžové barvě.Nádherný a neznamý..v zahradách jsem jej nikde neviděla..kromě té moji :-) Má rád kyselou půdu, podobně jako Rhododendron, Azalky či Mamota, která také náherně v létě kvete. Jinak asi nějaký nižší druh latnaté hortenzie, krásná je Wims Red na tuto vámi požadovanou velikost s letními květy moc není, anebo jsou ale spíše do stinných míst. Ještě mě napadla Vajgélie..třeba na kmínku. Pak už jedině nějaký keř k zastřihnutí..trnitý červený sloupovitý dřišťál i později kvetoucí Ibišek by šel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 18.6.2017 20:01

Komule mi už kvete. Škoda, že mi ještě nekvetou ostatní barvy

Květ komule
Květ komule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika