Jak přesadit pivoňky?



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
3.10.2010 13:15

Pivoňku jsem přesazovala na jaře hned jak začala rašit, myslela jsem, že letos nepokvete, ale překvapila mě a vykvetla.Jak píše Alena, hlavně ji usaďte do země tak jak je, ne moc vysoko a ne hlouběji.Hezký den, Micuko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 200.145 (?), 3.10.2010 10:55

Dobrý den, dovoluji si připojit podobný dotaz k pivoňkám. Mám asi půl roku starý dům se zanedbanou zahradou, kterou bych ráda postupně oživila a dala jí řád (líbí se mi tradiční zahrádky ne dnešní skalkové "moderny"). Nyní jsem se dočetla, že pivoňky je nejlepší přesazovat v období srpna až září. Tak nevím, zda to ještě risknout, i když je dnes 3. 10. (a již poměrně chladno) nebo rok počkat. :-(Poradíte mi prosím? Jinak moc děkuji všem, kteří jsou ochotni pomáhat svými zkušenostmi nám, začátečníkům a nadšencům a vytvářejí zde úžasný server cenných rad. Hezký den Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 3.10.2010 11:39

Já bych ji přesadila do nomální zeminy s tochou kompostu, ne moc, zalít... hlavně ne moc hluboko, mně koukají" kořeny" ze země a kvete hned další rok po přesazení. Teď je trochu pozdě, ale šla bych do toho, na zimu bych ji zasypala listím a najaře odkryla. Maximálně Vám příští rok nepokvete, ale to by nekvetla, i kdybyste to nechala na jaro.Moc si jí nevšímat ani nehnojit ani moc nezalívat, hluboko koření, chce klid 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 3.10.2010 13:15

Pivoňku jsem přesazovala na jaře hned jak začala rašit, myslela jsem, že letos nepokvete, ale překvapila mě a vykvetla.Jak píše Alena, hlavně ji usaďte do země tak jak je, ne moc vysoko a ne hlouběji.Hezký den, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika