Ibišek bahenní



silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?)
11.8.2011 20:02

To jsou nádherné květy, hrozně vám je závidím! Mám taky ibišky bahenní, denně chodím ohlížet, jestli nemají aspoň náznak poupat, ale pořad nic, tak nevím, jestli se dočkám letos nějakého květu.Dva ibišky mám s úplně jinými listy, než jsou tady.Když k nám někdo přijde na zahradu, tak se ptá, co to pěstuji za rostlinu, jestli prý to není konopí.Já právě nevím, zda to je ibišek bahenní, ale přišlo mi semeno na objednávku poštou.Mám s listy takovými jak jsem viděla tady na fotkách a pak tyto s listy vykrajovanými.Máte někdo taky takové ibišky?Myslíte, že se dočkám letos nějakých květů?Rostliny jsou dost velké, ale nejvyšší jsou ty, s těmi vykrajovanými listy.Vložím fotky, ale nemůžu je najít, tak asi později.Marie

Ibišek bahenní
Ibišek bahenní

ibišek bahenní
ibišek bahenní

ibišek bahenní s obvyklým listem
ibišek bahenní s obvyklým listem


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 10.8.2011 18:05

semena jsou z Anglie, po pravde- byly pekelne drahe, mam asi 40rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.8.2011 19:41
Děkuji Olino.To: mičurinec hned jsem si myslela že nejsou od nás, já se na ně ptám vždy kde vidím že se prodávají semena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 11.8.2011 20:02

To jsou nádherné květy, hrozně vám je závidím! Mám taky ibišky bahenní, denně chodím ohlížet, jestli nemají aspoň náznak poupat, ale pořad nic, tak nevím, jestli se dočkám letos nějakého květu.Dva ibišky mám s úplně jinými listy, než jsou tady.Když k nám někdo přijde na zahradu, tak se ptá, co to pěstuji za rostlinu, jestli prý to není konopí.Já právě nevím, zda to je ibišek bahenní, ale přišlo mi semeno na objednávku poštou.Mám s listy takovými jak jsem viděla tady na fotkách a pak tyto s listy vykrajovanými.Máte někdo taky takové ibišky?Myslíte, že se dočkám letos nějakých květů?Rostliny jsou dost velké, ale nejvyšší jsou ty, s těmi vykrajovanými listy.Vložím fotky, ale nemůžu je najít, tak asi později.Marie

Ibišek bahenní
Ibišek bahenní

ibišek bahenní
ibišek bahenní

ibišek bahenní s obvyklým listem
ibišek bahenní s obvyklým listem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 11.8.2011 20:16

Teď jsem si ještě jednou prohlížela všechny ty fotky ibišku a zjistila jsem, že ty moje ibišky mají všechny jiné listy, než ty vaše.Mám to vůbec ibišky?Prosím, prohledněte si to a poraďte, děkuji! Marie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 11.8.2011 21:22
Na první fotografii bych řekla že je to Skočec Ricinus ibišek to určitě není.Na té druhé nevím ale listy jsou jiné ty červené květy patří k tomu keříku?Možná přijde p.Josef ten bude určitě vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
horte - (27) - 64.214 (?), 12.8.2011 8:43

Ibišek Summer Storm má pododbné listy jako na prvním obrázku, podívejte se na stránky p. Havliše, je tam pěkný přehled bahenních ibišků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 13.8.2011 18:23

Máte pravdu, na strankách p.Havliše je tento ibišek s vykrajovanými listy, tak ten můj je určitě ibišek bahenní, jen by se chtěla dočkat těch krásných květů, jak u p.Havliše a tady na těchto stankách zahrady.Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gr81 - (2) - 51.209 (?), 15.8.2011 12:26
To, že mají různé listy je normální. Klasický ibišek bahenní, tedy Hibiscus moscheutos má listy vejčité. Ale většina dnes prodávaných jsou mezidruhové hybridy (většinou s H. coccineus, má listy jako konopí) a tak jsou listy různě vykrajované.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.30 (?), 7.8.2014 13:14

Dobrý den,

někde jsem četla, že se ibiškům bahenním mají odtrávat odkvetlá květenství, aby se podpořilo kvetení. To jako, jen stáhnout zvadlý květ, nebo ho vyštípnout i se semenníkem, jako u petůnií a surfínií???

Prosím poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 15:47

... tedy semeník

Opravdu míte I.bahenní - dejte fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika