Hosta - hnědé okraje



Hofi - (45) - 8.74 (?)
2.5.2016 12:33

Díky Josefe, to jsem ráda eva

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 81.121 (?), 28.5.2009 16:20, zobrazeno: 7782x

Dobrý den, prosím o radu- letos jsem si koupila hosty, když mi vyrašily, byly listy pěkné, ale teď jim začaly hnědnout okraje, hosta s bílým okrajem je bez vad, ale hosta domodra(ta bude brzo kvést) a jemně zelinkavá ne. Může to být špatným umístěním? Dopol. sluníčko, odpol. stín.. má to vliv na choroby? Myslela jsem, že jen na barvu, jsou to mé první hosty, poraďte prosím, nerada bych o ně přišla! Moc děkuji za radu.. Andrea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.118 (?), 29.5.2009 21:22

Nikdo neodpovídá. Je to těžké řádně odpovědět při malé znalosti konkrétní situace na místě (ačkoli se tazatelka o popis situace snažila).

Opravdu to může být nevhodným umístěním: obvykle je o něco vhodnější západní, než východní poloha.

To, že mají bohyšky raději lehký polostín až stín, jistě tazatelka ví (ačkoli je začátečnice, jak sama píše). Nevhodné je prudké slunce, úpal, příliš suchý vzduch.

Půdní nároky jistě taky zná: čerstvá, vlhká, humózní půda; nevhodná je půda příliš suchá, příliš písčitá, příliš jílovitá, nepropustná a přemokřená.

Doporučení: zkuste svým bohyškám připravit stanoviště podle výše uvedených nároků, případně je přesaďte a hlavně jim řádně připravte půdu. Věřím, že Vám pak porostou k Vaší spokojenosti. (Pro Vaše uklidnění: 1. nejhorší je pro každou rostlinu období po přesazení, první rok; později se zpravidla nějak aklimatizují.  2. Bohyšky jsou relativně odolné kytky a jejich úplná zkáza náledkem nepříliš vhodného ošetřování a stanoviště není příliš častá.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 30.5.2009 0:25

Aleno, možná, ale opravdu možná (popis bez obr. je poměrně nepostačující)

by se Vám na hostách mohlo vyskytnout houbové onemocnění.

Bylo dlouhou dobu sucho, teď dost prší, pro houbu jak stvořené.

Moc slunce by spíše způsobilo prožloutnutí listů, než Vámi popisované.

Co s tím Vám ale neporadím, na to si nejsem dostatečně jistá.

(v případě, že poškození je pouze na někt. listech bych uvažovala o jejich odstranění - připadá mi to jako lepší způsob než stříkat ).

Jen, pokud se do toho pustíte - nejdříve okrouhněte jednu hostu, pak vydesinfikujte nástroje a až poté se pusťte do druhé.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.121 (?), 30.5.2009 11:10

Děkuji za rady, dám vědět, jak se budou na nápravu hosty tvářit .. Andrea.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.7 (?), 4.6.2009 10:26

Dobrý den Andreo

Jmenuji se Eva a pěstuji Hosty už 8 let, nevím jestli záleží na umístění.Každý mi radil ze začátku něco jiného. Já sama mám Hosty umístěné celý den na slunci od 10h dopoledne až do západu slunce.Když jsou velká tepla a svítí mnoho slunce tak je zalévám až tak po 20h večer a když je pod mrakem a i déšt tak vůbec. Mam je nádherné a bez hnědých okrajů. Na jaře je vždy přihnojim hnojivem pro okrasné rostliny.

S pozdravem Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hofi - (45) - 8.74 (?), 2.5.2016 10:25

Letoss mi omrzly listy u hosty, myslíte, že má šanci se vzpamatovat a znovu obrůst?:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 2.5.2016 11:31

Jistě obroste.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hofi - (45) - 8.74 (?), 2.5.2016 12:33

Díky Josefe, to jsem ráda eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hofi - (45) - 8.74 (?), 2.5.2016 12:38

Ještě mi úplně omrznul chameleonek, byl nově vysasazený, nevím jestli z křenů něco vyraší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.7 (?), 2.5.2016 22:42

O něj bych se taky nebál (pokud to není chameleon jemenský nebo jiný teplomilný druh :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika