Hortenzie - stříhat?



host - 19.201 (?)
7.10.2010 12:11

Lído, moc Vám děkuji, mě by to vůbec nenapadlo, je to mladinká rostlina.Před mrazy ji dám do chodby kde se netopí.Hortenzie jsem sázela pokaždé na jaře, nebo začátkem léta a tak jsem neřešila vyzrálost výhonů.Díky, Micuko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 210.193 (?), 28.9.2010 16:18, zobrazeno: 10119x

mám několik keřů hortenzií, původně jsem zakoupila tři v OBI a namnožila jsem si další řízky, ale nekvetou, ikdyž listy jsou krásné. Jde o hortenzii macrophyla, ten název nevím jestli je správný, hnojila jsem speciálním hnojivem na hortenzie.Ráda bych je měla nižší, kompaktní. V minulém roce jsem nestříhala, nekvetly. nevím jestli kvetou na jednoletých či dvouletých výhonech. děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 28.9.2010 19:12

určitě nestříhat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 28.9.2010 19:37

Tyhle kvetou na loňských výhonech, takže zjara ostřihnout jen uschlé větvičky - pozor, někdy raší dost pozdě.           Lída       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 2.10.2010 20:07

děkuji, nebudu tedy stříhat, i když nevím, proč stejně nekvetly, když jsem nestříhala. Pokusím se je přikrýt listím, aby nenamrzly, bydlím v 600 metrech nadm. v. a loňská zima byla mrazivá a bylo málo sněhu, snad to bylo tím, díky Verunu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 2.10.2010 21:14

Vždycky na zimu nasypu dovnitř do keře listí a ještě keř obložím chvojím, aby pupeny nepomrzly.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.243 (?), 5.10.2010 15:10

Dobrý den,

mám několik hortenzií, které jsem z obavy, že je budu muset dávat přezimovat dovitř, vysadila v květináčích (hluboko zapuštěných). Ani přes minulou velmi tuhou zimu k jejich vymrznutí nedošlo, a tak bych je nejraději přesadila přímo do země, abych jim neomezovala růst kořenů. Myslíte, že je vhodnější toto přesazení provést ještě teď na podzim, nebo raději počkat na jaro - tam se bojím poškození křehkých pupenů. A co s hortenzií zakoupenou v létě v květináči - totéž nebo ji nechat také ještě zahrnutou??  Děkuji všem zkušeným za radu!

Ludmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 5.10.2010 21:18

Sázela bych teď, do jara zakoření (jako stromky...).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.201 (?), 6.10.2010 6:49

Hezký den Lído, dostala jsem před 14 dny ještě ne úplně rozkvetlou hortenzii, mám ty květy při vysazení ostříhat a nebo je tam můžu ještě chvíli nechat?Micuko          


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 6.10.2010 22:30

Květy bych nestříhala, stejně se výhony zjara zkracují. Ale Micuko, mrkněte se, jestli má dost vyzrálé výhony, na té fotce to přes listy není vidět a připadá mi dost mladá. Jestli je ještě nemá zdřevnatělé a jsou zelené, nechala bych ji radši přes zimu někde v bezmrazém prostoru na světle a sázela ven až na jaře. Má krásnou barvu, je nádherně modrá  :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.201 (?), 7.10.2010 12:11

Lído, moc Vám děkuji, mě by to vůbec nenapadlo, je to mladinká rostlina.Před mrazy ji dám do chodby kde se netopí.Hortenzie jsem sázela pokaždé na jaře, nebo začátkem léta a tak jsem neřešila vyzrálost výhonů.Díky, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika