Hortenzie



host - 123.5 (?)
16.8.2013 22:03

Dík za rady, ale všechno jsem již vyzkoušela, už jsem tu mrchu 2x přesazovala, mám ji v polostínu, tak co chce? jedná se o hortenzii velkolistou, zatím jsem ji nevyhodila  jenom proto, že je pěkná i když nekvete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 16.8.2013 21:14

Hortenzii mám na sluníčku od rána až do čtyř hodin a skoro každý rok kvete někdy víc někdy míň,podle toho jak jsou velké mrazy já ji na zimu svážu a přikryji netkanou folií vloni jsem ji sundala po zmrzlých a 18 května přišly mrazy a nekvetla takže folii sundávám až koncem května.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.5 (?), 16.8.2013 22:03

Dík za rady, ale všechno jsem již vyzkoušela, už jsem tu mrchu 2x přesazovala, mám ji v polostínu, tak co chce? jedná se o hortenzii velkolistou, zatím jsem ji nevyhodila  jenom proto, že je pěkná i když nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 19.8.2013 15:31

Dobrý den, hortenzie stromková grandiflora je opravdu mrazuvzdorná. Stříhám pouze uschlé květy a to až na jaře, protože když je v zimě ojíněná či zasněžená, dělá parádu i tak. Každá hortenzie se stříhá jinak. Půdu potřebuje kyselou, místo polostín a vlhko. Snese i více slunce, ale musí mít pravidelnou zálivku. Úplné sucho by nepřežila a i tak mi v horku někdy (při každodenním zalévání, někdy i 2x denně) zvadnou listy, ale při zalití se celá rostlina krásně vzpamatuje.Náočná na pěstování opravdu není. Ať Vám kásně roste. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.28 (?), 20.8.2013 13:43

Bouřka mi úplně rozplácla keře hortenzií a tak prosím o radu co s tím.Když je svážu a nepopraskají, tak by to mohlo stačit? Zároveň se chci zeptat proč mi nerostou nové výhony ze středu keře - narůstají pouze ze starých větví a ty jsou pak těžké a dopadne to opět tak, že se keř rozplácne.Nemám třeba na jaře kompletně hortenzii seříznout na jeden pupen od země?

A ještě jeden problém: Mám dva druhy hortenzie vedle sebe a stalo se mi, že obyčejná hortenzie začala mít květy mezi svými květy i květy talířové - jak se to stane? Nevěděla jsem, že to může takto,,zmutovat´´? :o Mám je rozsadit na různé starny zahrady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika