Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy



host - 230.20 (?)
25.6.2008 9:55

Zaschlá poupata - to může být zapříčiněno i plísní. Doporučuji postřik nějakým protiplísňovým přípravkem. Zaschlá poupata odsřihněte a spalte. Stejně tak se vyplatí během sezóny kotrolovat a likvidovat napadené listy (hnědé skvrny). Každopádně po ukončení vegetace nikdy nenechávejte opadané listy pod rostlinou. Také není špatné si koupit brožuru Pivoňky, autor Pavel Sekerka, vydfalo nakl. Grada... a teď budu obviňen ze skryté reklamy. Ale moc informací jinde nenajdete, ty velké obrazové "reprezentativní" publikace jsou na nic.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 0.234 (?), 24.6.2008 11:19, zobrazeno: 35348x

Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma měsíci jsem si zakoupila sazenici dřevité pivoňky. Zasadila jsem jí do připravené půdy s rašelinou, pravidelně zalévám. Rostlina je ale stále stejná tzn. že má stále stejné výhonky jako při koupi, listy nerostou a ani netvoří žádné jiné výhony. Opět jsem jí vyzdvihla, v zemi jsem nenašla žádné škůdce zastřihla kořeny a opět zasadila.Na nadzemní části také není žádná známka po napadení škůdcem ani chorobou. Prosím o radu kdo má zkušenosti s podobným problémem.Nerada bych o ní přišla Děkuji L.P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 24.6.2008 16:14

Jsem na tom podobně, mně navíc listy, které pivoňka měla, začínají zasychat. Koupila jsem dvě a druhá o pět metrů dál na stejné terase krásně roste.

Včera jsem byla v Baumaxu, mají tam ve slevě za poloviční cenu v kontejnercích neprodané zbytky. Vím jak se tam ke kytkám chovají, přesto jsou ty pivoňky v kontejnercích dvakrát tak velké jako moje chudinka v záhonu. 

Mám chuť si jednu z těch slevněných koupit a nahradit jí tu, co se zřejmě nechytla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 24.6.2008 16:17

Nemůže být problém v té rašelině? Mně se nezdá, že by zrovna dřevité pivoňky chtěly nějak kyselou půdu. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 24.6.2008 17:49

Mám ten istý problém. Dával som ich do "obyčajnej" hliny, vedľa "obyčajných" pivoniek. Tie drevité idú od deviatich k piatim. Za chvíľu budú na odpis.  Netuším, čo im vadí. K záhradničeniu patria aj straty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 24.6.2008 21:09

Já je v rašelině nemám, ale normálně v trávníku. Jedna roste (červená), druhá ne (růžová). Ta červená dokonce měla krásný velký květ hned asi měsíc po zasazení, ta růžová měla tři poupata, ale ta uschla.

Asi to tak bude - procento ztrát je dáno :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 25.6.2008 9:55

Zaschlá poupata - to může být zapříčiněno i plísní. Doporučuji postřik nějakým protiplísňovým přípravkem. Zaschlá poupata odsřihněte a spalte. Stejně tak se vyplatí během sezóny kotrolovat a likvidovat napadené listy (hnědé skvrny). Každopádně po ukončení vegetace nikdy nenechávejte opadané listy pod rostlinou. Také není špatné si koupit brožuru Pivoňky, autor Pavel Sekerka, vydfalo nakl. Grada... a teď budu obviňen ze skryté reklamy. Ale moc informací jinde nenajdete, ty velké obrazové "reprezentativní" publikace jsou na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 25.6.2008 9:38

Rašelina asi opravdu není to pravé, ale už se stalo. Hlavní, co potřebujete, je trpělivost. Letos nečekejte od pivoňky žádné zázraky, když se zadaří, příští rok máte květy. S citem přihnojte, ze země NEVYNDAVEJTE, pivoňky nemají takovéhle manipulace rády. Ani ty bylinné, to pak klidně následuje sezóna bez kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.138 (?), 25.6.2008 21:28
Zdravím, letos jsem také podlehla kráse dřevitých pivoněk a jednu jsem zakoupila, ale mám jí taky takovou ničemnou.Když jsem jí sázela, neměla vůbec drobné jemné kořínky, jen takové pahýlky.V květináči krásně kvetla a v záhoně chřadne, jak na tom byly ty vaše s kořenovým balem, mam čekat, nebo rovnou sehnat novou?díky Lucie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 25.6.2008 22:07

Ja som mal korene podobné - teda vlastne žiadne. Asi to bola nejaká mizerná zásielka od mizerného dodávateľa pre celú Európu. Niekto sa nabalil, pivoňky sa vyhodia a hotovo. Hneď mi bolo podozrivé, že tie drevité pivoňky boli nejako lacné.  C'est la vie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.138 (?), 25.6.2008 22:16
Ach jo, mně moc levná nepřišla, budu jí chodit domlouvat ať zakoření. Dík L.:o)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika