Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?) 
25.6.2008 22:33

Koupila jsem tu chudinku v OBI, stála dost peněz :-(

Ta druhá, co prosperuje, je podobný průmyslový"výpěstek v kontejneru se štítkem nějaké velkomnožárny kdesi v zahraničí, ale koupila jsem ji u nás v jednom zahradnictví a podle slov paní majitelky byla "aklimatizovaná".

Takže to můžu potvrdit:  žije, měla květ a roste :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 181.138 (?), 26.6.2008 8:44
Díky, díky,:o))) počkám jestli to zvladne.L
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 26.6.2008 11:52

Jedna důležitá věc k sázení dřevitých pivoněk: je nutné je vysadit zpravidla alespoň o 10(-15 cm) hlouběji, než byly v květináči. Důvod: dřevité pivoňky jsou roubovány na kořeny obyčejných bylinných pivoněk (jiný způsob množení asi není obvyklý) a je záhodno, aby naroubovaná část časem pustila vlastní kořeny a stala se tak pravokořennou.

Není to však možná důvod stesků na špatně rostoucí pivoňky výše zainteresovaných přispěvatelů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.6.2008 11:59

U nás v tom důvod opravdu není, protože tohle pravidlo znám a pivoňku jsem zasadila, jak psáno :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.138 (?), 26.6.2008 14:44
I já jí mám dobře zasazenou, určitě jsem tu radu vyčetla někde tady neb jsem zahradnické robě.:o)) L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 16.10.2008 11:42

Dobrý den.Bohužel jste hned na začátku udělala chybu.Dala jste jí rašelinu.Tyto pivonky mají rády vápenitou půdu.Pak je důležité, aby byla zasazena roubováním tak 2cm pod zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 16.10.2008 14:47

Dobrý den, díky za radu, pivoňka bohužel mou péči nepřežila! Teď, dostatečně poučena to zkusím na jaře znova.Díky Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.25 (?), 19.10.2008 18:07

Obávám se,  že slovo dostatečně poučena není na místě. Především žádnou vápenitou zem, ale jen mírně zásaditou zem. Víte, to nejlacinějěí co se u nás dá koupit z keřových pivoněk stojí tak 250,- Kč.(a není to nic moc), v průměru 500,- Kč, ale lepší věci mnohem více. Naproti tomu dobrá kniha přijde na stovku. nechci tu dělat reklamu abych nebyl smáznut ale vězte, že specializovaná kniha jen na pivoňky je běžně na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Magdaléna - (29) - 172.226 (?), 30.10.2008 13:39

Též mám několik dřevitých pivoněk, koupila jsem je v normálním květinářství s venkovní zahradou. Už se nebojím kouknout jim pod sukýnky na kořínky, všechny vypadaly moc dobře, přečetla jsem něco z literatury a podle toho se zachovala, dokonce v jedné knize je psáno, že dřevité pivoňky se mají sázet na šikmo a více do hloubky než normální pivoně. Zalívala jsem, každý den docházela a rozmlouvala jim do duše, úspěch jako všichni. Některé jsou pěkné vrůstem, jedna kvetla krásnými, plnými růžovými květy, jiné jsou nic moc, jedna svěsila lupeny už v létě a ta, co byla už z minula, zahynula docela. Také měla krásné růžové květy. Stály přiblížně kolem 300,- Kč za kus. Tak uvidím příští rok, musím je dnes skouknout, jestli už mají nové pupeny na jaro. Preventivně jsem mezi ně vysázela několik růží od Pelců většího vzůstu, pokud nepůjdou pivoně, Pelclovky půjdou určitě. Mám tam takové pítko pro ptáky, je to trošičku trpajslíček, kašnička na nožce, ale když já ujíždím na zámeckých zahradách, např. Buchlovice nebo Jemniště a nemůžu si pomoci. Třebas ty pivoně mohutně rostou do země, tvoří velký kořenový bal a příští rok nám všem ukáží, co umí. Jedna zahrádkářka tvrdila, že trvá 3 roky než si rostlina "sedne" a začne ukazovat, co v sobě má. Mějte se hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 30.10.2008 19:25

Dobrý den, paní Magdaleno nebylo by foto dřevitých pivoňí?Mám obavy že ta má fakt umřela,...tak na jaře to zkusím znovu.díky. Lenpel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika