Dicentra (srdíčko) a orlíček z babiččiny zahrádky



host - 137.8 (?)
6.5.2008 15:24

Díky, to jsem nevěděla, oboje má listy dekorativní. Ale info mne potěšila a duch svatý osvítil při zahradničení, protože čistě náhodně jsem před srdíčko zapíchala 10 cibulí tigridií a nad to zasela ten orlíček. Ten orlíček- vzejde-li - půjde jinam a cibule na zimu ven a srdíčko bude mít příští jaro velký životní prostor... ty nervy, jestli nezajde.

F.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 137.8 (?), 5.5.2008 15:00, zobrazeno: 14080x

Mám ráda TZV. "Květiny zahrádky babiččiny", a zastavila jsem se nad záhadným způsobem prodeje sazenic. Především, byl to dovoz snad z Holandska, stálo to šedesát či stošedesát korun a bylo to: Síťka naplněná něčím jako velmi hrubou listovkou a v tom se krčil oddenek orlíčku nebo  - na obrázku velmi pěkně vyobrazeného - srdíčka - dicentry - celé komplet bílé. Zkoušeli jste tothle někdo? Mně to připadá podezřelé, ale jsem konzerva a k tomu pecivál  "co je z republiky to se ujímá..."

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 5.5.2008 15:12

Nevím, proč by se to nemělo ujmout...?

Sazenice z Holandska se mi ujaly téměř vždy lépe než z "českého" zahradnictví. Připisuji to tomu, že jsou lépe chemicky ošetřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.8 (?), 6.5.2008 9:03

Doobjasňuji, co se mi zdá záhadou: Není to normálně v květináči, ale v perforovaném pytlíku jako cibuloviny. Má to slabý zelený výhonek a poletuje to volně v té rašelině či listovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 6.5.2008 9:17

To je normální způsob prodeje hlíz a cibulek. A vždycky jdete do rizika, že vám vyroste něco třeba jinak zbarveného. Když pro samou rašelinu pořádně nevidíte, co je uvnitř a v jakém stavu, raději si nákup rozmyslete.

Už jsem se nechala napálit, takže před lákavými obrázky na obalu zavírám oči a jdu hrdě dál.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.8 (?), 6.5.2008 12:04

Přesně to jsem udělala. Silou vůle zapomněla na sněhobílé srdíčko na obrázku, odkvačila do tržnice a zakoupila pořádně vzrostlou dicentru babiččinu klasik růžovo-bílou s popaty ve velikém květináči a semena orlíčku, tedy plnokvětého, a zasela.  Jsou to trvalky, ale asi bude oddenek a proto byly rostliny v síti. Utratila jsem tak asi 1/3 Kč,...pozor na zahradnictví Střešovice (není to reklama) -je zdá se mi jen pro VELMI bohaté...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 6.5.2008 12:36

Díky, mám radost, že v tom nejedu sama. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 7.89 (?), 6.5.2008 13:47
Dobrý den. Udělala jsem to úplně stejně. Není třeba kupovat zajíce v pytli. Jen pro upřesnění-víte, že u orlíčku jsou listy stále i když nekvete a u srdíčka po čase po odkvětu se zatahnou? Je třeba mít tam poblíž něco dalšího vysazeného, pokud nemá zůstat místo po srdíčku prázdné do dalšího roku. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.8 (?), 6.5.2008 15:24

Díky, to jsem nevěděla, oboje má listy dekorativní. Ale info mne potěšila a duch svatý osvítil při zahradničení, protože čistě náhodně jsem před srdíčko zapíchala 10 cibulí tigridií a nad to zasela ten orlíček. Ten orlíček- vzejde-li - půjde jinam a cibule na zimu ven a srdíčko bude mít příští jaro velký životní prostor... ty nervy, jestli nezajde.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika