Děravé listy hosty a ožrané afrikáni



host - 186.79 (?) 
15.9.2020 9:27, zobrazeno: 1763x

Dobrý den, již od jara mám problém s děravými nebo ožranými listy rostlin na zahradě. Nejvíce jsou postiženy listy host, ty jsou jako cední, zatím co afrikáni jsou již téměř bez listů.  Slimáky jsme na zahradě neviděla, tak si lámu hlavu, kdo to dělá a co s tím. Letos již nic nezachráním, ale, abych se třeba nachystala na boj hned z jara.

Hosta
Hosta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.151 (?), 15.9.2020 22:32

Že jste slimáky neviděla, ještě neznamená, že tam nejsou wink.

U mne letos slimouši zlikvidovali veškerou kořenovou zeleninu, a to dostali hlístice i ferramol, navíc jsem je sbírala. Hosty pod keři mi sežrali, zbyly (hosty) jen na částečně osluněném místě...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 16.9.2020 11:54

Slimákům je třeba sypat vícekrát-průběžně- a více do široka. Oni se totiž blíží a rodí další. Ta kůra pod rostlinami jim skýtá ideální podmínky k úkrytu a množení, i proto ji nepoužívám. K hlísticím nemám důvěru, jejich nástup je pomalý-pokud vůbec fungují tak, jak je o nich povídáno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.129 (?), 16.9.2020 18:03
Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Pokud hlistice nemají moc velký efekt na slimáky čím bych je měla ničit?Ať již preventivně z jara a nebo později? Máte nějakou osvědčenou metodu/přípravek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.151 (?), 16.9.2020 22:34

Osobně jako nejefektivnější vidím sbírání (nebo přestřižení nůžkami), provádím po večerní zálivce. Ferramol sice zabírá, ale když je slimoušů moc, musela bych sypat celou zahradu (Vanish nechci, je jedovatý pro zvířata). Doufala jsem že mi letos zaůčinkují zakoupené hlístice, ale efekt byl nepatrný.

Pod keři nemám mulč, ale půdopokryvné rostliny (waldsteinia) a v těch se slimoušům líbí... Bohužel tenhle záhon zrovna sousedí s užitkovými záhony...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika