Co s drumanem?



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 71.148 (?)
17.12.2012 11:00

Své dva durmany vysadím ven po zmrzlých, hojně je zalévám a hnojím, i tak se první poupata objeví až v srpnu a než se pořádně vyvínou a rozkvetou je září, v říjnu je musím ostříhat a vyrýt...  Letos růžový nerozkvetl vůbec, žlutý měl pár květů a desítky poupat jsem ostříhal před stěhováním. Pomohlo by začít růstovou sezónu   dříve, již v březnu, dubnu, ale je problém s místem a listy narostlé v šeru pokoje po vysazení popálí slunce a potrhá vítr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 4.182 (?), 10.9.2012 21:35, zobrazeno: 4839x

Mám tři roky durman, který jsem si koupila v zahradnictví. Krásně kvetl ale letos jsem neviděla ještě žádný květ, a to už bude pomalu po sezoně. Hnojím jej pořád stejně, na jaře přesazuji do nové zemin a výsledek je nula. Ví někdo jak na něj?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.230 (?), 16.12.2012 17:57

dobrý den... až budete najaře přesazovat, tak je potřeba mu zkrátit a malinko kořeny a vyměnit hlínu... kupuji si na něj klasický substrát pro zelené rostliny... dolu do květináče bych dala drenáž, aby kořeny nezahnívali... kamaráce též nekvetl... napadal nás slečpičinec a na květy hnojení krystalonem na květy... mělo by to zabrat..

poslední varianta je... stříháte jej vůbec???je potřeba větvičky ostříhat, nové si rychle vyžene a pak teprve pokvete wink...mě kvetou dvakrát ročně a někdy je tam sem tam květ když nekvete celý...)...hnojím dusíkytým hnojivem hodnoty NPK 7-4-7...ale špatně se shání...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.12.2012 20:07

My na jaře sázíme durman do volného prostoru, kde je v tu dobu vhodná, a volná plocha na slunci.V době vegetace hnojíme NPK nebo Cererit.Skoro každý den konev vody.Na zimu se ostříhá, takže zbyde jen půlmetrový pahýl, vykope se, a přemístí v nádobě do prostoru v budově, kde moc nemrzne.Kořeny zasypat zeminou, a pamatovat v zimě na občasnou zálivku.Každým rokem v květnu sázíme když už pomine riziko zmrznutí ven, a pokud v zimě neuschnul tak obrazí novými výhony, a pokvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 71.148 (?), 17.12.2012 11:00

Své dva durmany vysadím ven po zmrzlých, hojně je zalévám a hnojím, i tak se první poupata objeví až v srpnu a než se pořádně vyvínou a rozkvetou je září, v říjnu je musím ostříhat a vyrýt...  Letos růžový nerozkvetl vůbec, žlutý měl pár květů a desítky poupat jsem ostříhal před stěhováním. Pomohlo by začít růstovou sezónu   dříve, již v březnu, dubnu, ale je problém s místem a listy narostlé v šeru pokoje po vysazení popálí slunce a potrhá vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 17.12.2012 14:57

V loňském roce jsem včas nezazimovla své durmany a tak je stihly poškodit první větší mrazy. Několik mi jich odešlo. K mé radosti se mi ten největší na jaře po vydatné zalévání probudil a z hloubi svého kořene vhnal pět nových výhonů. Začala jsem ho hnojit po etapách cereritem a k mé radosti se mi odměnil na konci léta krásnými květy. Pokud se výhon nerozvětví, nenasadí žádné květenství. Je lepší když je v zemi než v květináči, protože to avizo, že má žízeň se okažitě projeví vadnutím celé rostliny. Bohatost kvetení není jen v hnojení ale i pořádným hlubokým ořezem "na dřevo". Jak toto neproběhne, kvete málo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 17.12.2012 15:50

Já ty své řežu každoročně, jinak bych je nedostal do domu, na podzim jsou vyšší než já...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika