Co je to za rostlinu - prosím o radu?



host - 119.62 (?)
6.3.2008 17:21

Máme tuto rostlinu doma, asi už tak velikou jako je na obrázku. Přinesla jsem ji domů v dosti zuboženém stavu od vnučky. Přesadila jsem ji a začala se o ní starat Opravdu se vzpamatovala a tak jsem zjistila, že potřebuje hodně vody, světlo, ale ne přímé slunce (připálila jsem listy) hnojení 1x za 14 dní. Vnučka ji koupila pod názvem HOFMANKA u paní, co prodávala ve stánku kaktusy. Možná že bude mít něco společného s kaktusy. Jiný název neznáme. Snad budete mít úspěch v hledání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

cyrrix - (2) - 154.60 (?), 4.1.2008 12:02, zobrazeno: 16229x

Poradíte mně prosím někdo o jakou se jedná pokojovou rostlinu? Zřejmě půjde o rostlinu z rodu pryžcovitých, ale název rosliny se mi nepodařilo nikde zjistit. Děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zsur - (4) - 154.60 (?), 4.1.2008 13:09

Podle obrázku bych si typla na Pryšec tygrovaný. ZS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mseverin - (2) - 8.173 (?), 4.1.2008 15:02

Myslím že to je Euphorbia leuconeura. více info naleznete na : 

http://www.zelenelisty.estranky.cz/clanky/clanky-od-pratel-_articles-from-friends_/euphorbia-leuconeura

MS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
cyrrix - (2) - 154.60 (?), 7.1.2008 7:21

Děkuji za informace a přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
venyka - (17) - 182.10 (?), 8.1.2008 18:24

ja se ptala 9. 11. 2007, bylo mi odpovezeno: Euphorbia leuconeura

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.69 (?), 18.5.2008 13:43

Je to skutečně Euphorbia leuconeura. Patří mezi kaktusy a sukulenty. Zalévala jsem ji jako ostatní pokojové květiny a stále mi žlouutly a padaly listy. Pak jsem se dozvěděla, že ji mám na dvě hodiny ponořit do vodní lázně (odstátá voda), aby sama nasála vodu. Takto vydrží zalitá cca 3 týdny, podle toho kde je umístěna.  Delší sucho ji nevadí, má zásobu v listech a stonku. Do vodní lázně ji dávám, až když se začínají svěšovat listy. Hnojí se jednou měsíčně hnojivem pro kaktusy. Mám ji na parapetu u jihozápadního okna. Od té doby mi krásně roste. Holý stonek jsem seřízla, vrcholový řízek (cca 20 cm. s listy, dá se i menší) zasadila do zeminy pro kaktusy a ten se mi zakořenil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.62 (?), 6.3.2008 17:21

Máme tuto rostlinu doma, asi už tak velikou jako je na obrázku. Přinesla jsem ji domů v dosti zuboženém stavu od vnučky. Přesadila jsem ji a začala se o ní starat Opravdu se vzpamatovala a tak jsem zjistila, že potřebuje hodně vody, světlo, ale ne přímé slunce (připálila jsem listy) hnojení 1x za 14 dní. Vnučka ji koupila pod názvem HOFMANKA u paní, co prodávala ve stánku kaktusy. Možná že bude mít něco společného s kaktusy. Jiný název neznáme. Snad budete mít úspěch v hledání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.69 (?), 18.5.2008 13:50

Ještě jsem zapoměla napsat, že tato rostlina střílí semena. Proto se jí často říká střílečka. Velmi dobře z ní rostou další rostlinky. Švagrová je má snad ve všech sousedních květináčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika