Co do kombinace s levandulí - nejlépe žlutě kvetoucího?



host - 240.105 (?)
23.5.2016 9:31

Stará diskuze, ale náměty z ní se dají použít vždycky. Mě napadl první jako něco žlutého k levanduli kontryhel. Když nekvete, tak jeho kulaté listy jsou kontrastem k čárkovité levanduli, je to zase jinak zajímavé. A drobnokvětou růži, půdopokryvnou - mám Yellow Fairy, ale ještě mladou. Teda to na ní bylo napsáno. (Růžová klasická The Fairy, ta kvete jako divá celou sezonu, snad ta žlutá bude stejně dobrá.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 253.29 (?), 22.11.2008 17:09

Sice neporadím, jakou kombinaci, i když sama bych se klonila ke kombinaci několika barev levandule. Já mám ale jiný dotaz. Mám tu pár keříků, kvetou moc hezky, ale nejsou od země zelené. Asi tak pomalu do 3Ocm výšky mám silné dřevité stonky a teprve nahoře zelenofialovou nádheru. Jeden keř jsem zkusila totálně zastříhnout, ale pokus dopadl zle. Nevím kde je chyba - poraďte, moc prosím. Hodně levanduli v plném květu stříhám a suším. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.17 (?), 22.5.2016 21:32
Dobrý den.pekne se mi osvědčila výše zmíněná kombinace levandule a růží.zalezi opravdu na poloze místa, kde pěstujete, první dva roky jsem levandulí před mrazem..líbila by se mi i výše zmíněná kombinace více barev levandulí, ale! Mám zkušenost - s velkým úsilím jsem koupila a nasadila bílé levandule.lec jsem si nevšimnula, že v sousedství mají fialové a bylo vymalováno - včelky zaridily další rok světlé fialový odstín..😊? Bára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 23.5.2016 8:55

Chcete říct, že opylováním bílé levandule fialovou se změní genom celé rostliny a ta zrůžoví? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 23.5.2016 9:31

Stará diskuze, ale náměty z ní se dají použít vždycky. Mě napadl první jako něco žlutého k levanduli kontryhel. Když nekvete, tak jeho kulaté listy jsou kontrastem k čárkovité levanduli, je to zase jinak zajímavé. A drobnokvětou růži, půdopokryvnou - mám Yellow Fairy, ale ještě mladou. Teda to na ní bylo napsáno. (Růžová klasická The Fairy, ta kvete jako divá celou sezonu, snad ta žlutá bude stejně dobrá.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 23.5.2016 9:43

Já jsem dal mezi levenduli měsíček. Kvete až do zimy, a je dostatečně vysoký na to, aby mezi tříročními kopci levandulí byl vůbec vidět. wink Navíc se na podzim lehce vysemení a další roky už roste bez vaší péče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 23.5.2016 20:58

Jo, jo, také jsem měla a nebo ještě afrikány. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika